1.5 Milyarlık Çin’de 100.000 adet Iphone

LIFE-US-IPHONES-MUSIC

Çin Unicom şirketi resmi olarak Iphone satışının başladığı eylül ayından bu yana 100.000den fazla Iphone satışı gerçekleştirdi. Iphone, Çin’de satışa ilk çıktığında fiyatların yüksek olması nedeni ile fazla rağbet görmemişti. Hatta iki hafta da sadece 5000 adet satıldığına dair birçok haber çıkmıştı.

Güney Kore’li KT firması yaptığı açıklamada geçtiğimiz ay içinde 60.000 adet Iphone siparişini karşıladığı ve Unicom tarafından satıldığını belirtti. Çin Dünya’nın en geniş mobil telefon pazarına sahip, Çin’de yaklaşık 700 milyon cep telefonu kullanıcısı bulunmakta.

Unicom Iphone satışlarına dair başka detaylar vermezken, satışlarının gayet iyi olduğunu memnun olduklarını belirtmekle yetindiler. Çin’de 3G ve 3Gs modelleri satışa sunuldu ve kablosuz internet ayarları yerel olarak yapılandırıldı.

Bütün bunların yanında resmi olarak Iphone satışı yapılmadan önce de Çin’de yaklaşık olarak 1 milyon adet Sim Kilidi kırılmış Iphone kullanıcı bulunmakta idi.

Yazan 10 Aralık 2009 Perşembe. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME