20 Çalışan Engelli, Geleceğin Liderliğine Hazırlanıyor!

Türkiye’nin ilk ve tek engelli insan kaynakları ve kariyer portalı Engelsizkariyer.com, Türkiye’de ilk kez çalışan engelliler için liderlik okulu projesini başlattı. İş ve kariyer dünyasında önyargı, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliğinin ortadan kalkmasını amaçlayan OneDay OneFocus Leadership Program | BirGün BirOdak Liderlik Programı, 20 çalışan engelli ve 5 engelsiz öğrenci olmak üzere 25 kişiyi geleceğin liderliğine hazırlıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek engelli insan kaynakları ve kariyer portalı Engelsizkariyer.com, Türkiye’de ilk kez çalışan engelliler için liderlik okulu projesini başlattı. İlki geçen yıl gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi Taksim Divan Oteli’nde gerçekleştirilen Engelsizkariyer.com Akademi “Liderlik Okulu” (ELO)’nun OneDay OneFocus Leadership Program | BirGün BirOdak Liderlik Programı ile,  çağın ilham veren kişisel gelişim ve mesleki eğitimleriyle,  engellilere liderlik kazandırılıyor.

Engellilerin yetenek ve becerilerinin açığa çıkarması ve geleceğin engelli liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan “Engelsiz Liderlik Okulu”,  Divan İstanbul, Türk Telekom’un ana sponsorluğu ve Yasadikca.com’un katkılarıyla 20 çalışan engelli aday ve 5 engelsiz öğrenci olmak üzere 25 kişiyi geleceğin liderliğine hazırlıyor.

Kariyer ve Liderliğin “Engel”i Olmaz!

Engelsizkariyer.com Kurucusu ve Sosyal Girişmci Mehmet Kızıltaş engellilerin de, engellere takılmadan kariyer basamaklarını çıkabileceklerini ve liderliğin engeli olmadığını belirterek şunları söyledi: “Engellilerimizi iş ve kariyer dünyasında önyargı, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliğinden kurtarmak  gerekiyor. Birbirinden değerli eğitmenlerin yer aldığı Engelsizkariyer.com Akademi “Engelsiz Liderlik Okulu”nda  engellilere yaşam boyu bağımsız olmak, farklılıklara karşı duyarlı, cesur, özgüvenli,  kendisinin bilincinde birey olma, sosyal değişim ve sosyal dönüşümün öncüsü olma, her şeye rağmen iş ve sosyal yaşamda güçlü inançlara sahip ve sorumluluk alma gibi benzersiz liderlik yetkinlikleri kazandırıyoruz.”

Yazan 08 Mayıs 2017 Pazartesi. Kategori Her Şey!, Kariyer, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME