2010 Kış Olimpiyatlarının yeni sporu Ski Cross’ta SolidWorks imzası

SolidWorks_MuratTuzum_1İlk kez bu yıl 2010 Vancouver Kış Olimpiyat Oyunları’na dahil edilen Ski Cross, yokuş aşağı hızlı bir parkurda yarışmacıları hız, denge ve fiziksel kondisyon alanlarında test ediyor. Keskin virajların dönüldüğü, rampaların üzerinden birçok atlayışın yapıldığı ve bazen birincinin son ayakta kalan olduğu bu yeni spor, sporcular kadar kayaklarını da zorluyor. Zorlu parkurlara dayanabilecek özel yapım kayaklar ise Kneisll tarafından, yine endüstri standardı SolidWorks kullanılarak tasarlanıyor.

Sporcular, Ski Cross için daha hızlı, manevra kabiliyeti yüksek ve daha sağlam kayaklara ihtiyaç duyuyorlar. Bu kayakların kendi stillerine uygun tasarlanmış olması, saniyelerin birinciyi belirlediği yarışmalarda farkı yaratıyor. Özel tasarım kayak markalarının başında bu sene İngiliz takımı için yarışan Sarah Sauvey gibi isimlerin de tercih ettiği ve 1919’dan beri kayak üreten Kneissl geliyor. Kayaktaki 20 parçayı müşterinin istekleri doğrultusunda değiştiren Avusturyalı marka, üretimde en büyük engel olan uzun tasarım ve geliştirme süreçlerini dünyanın en popüler 3D CAD yazılımı SolidWorks ile kısaltıyor.

Kneissl’de ürün geliştirmekten sorumlu Max Eppensteiner “Kullandığımız 2D yazılım artan talep karşısında yetersiz kalıyordu. Tasarım aşamasının uzun sürmesi kadar, tasarımı hayata geçiren 5 akslı CNC tezgah hizmeti sunan firmalarla da veri iletişiminde ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. SolidWorks sayesinde hem müşterilerimiz, hem de tedarikçilerimiz ile çok daha iyi iletişim kurabildik” diyor. SolidWorks yazılımlarının artık neredeyse bir endüstri standardı haline gelmiş olması, tasarımdan üretime geçişte firma içinde ve dışında ortaya çıkabilecek uyumsuzlukları azaltıyor.

3D tasarıma geçtikten itibaren ürün geliştirme sürecini yüzde 50 kısaltan Kneissl, yaratıcılık ve daha kaliteli tasarım için artık daha fazla zaman ayırabiliyor. Eppensteiner ürün geliştirme aşamasıyla ilgili olarak “SolidWorks her gün yaptığımız işlerde ihtiyacımız olan tüm araçları eksiksiz bir paket olarak sunuyor. SolidWorks Simulation yazılımı ise ürünlerimizin kalitesini daha efektif bir şekilde artırmamızı sağlıyor.“  diyor. SolidWorks, firmanın prototip üretme ihtiyacını da ciddi şekilde azaltıyor. Daha tasarım aşamasında ürünün sıcaklık, esneklik veya darbelere dayanıklılık gibi özellikleri test edilerek prototip üretme ihtiyacı en aza indiriliyor. Böylece Kneissl inovasyon için daha fazla zaman ve kaynak ayırabiliyor.

Konu ile ilgili değerlendirme yapan DS SolidWorks Türkiye Bölge Satış Yöneticisi Murat Tüzüm, “Müşteriye sunulacak asıl ürüne çok yakın bir prototipin, mümkün olan en kısa zamanda ve üretime en uygun şekilde tasarlanması, tüm firmalar için kritik bir önem taşıyor. SolidWorks, tüm bunların gerçekleştirilmesi için gereken araçları bir arada sunarken süreci ve masrafları da ciddi şekilde azaltıyor. Sadece tasarım değil, kalite kontrol ve otomasyon aşamasında da üreticiye büyük avantajlar sağlıyoruz. Bugün müzik endüstrisinden otomotive, enerjiden gıdaya her alanda SolidWorks ile tasarlanan ürünler görebilirsiniz. 2010 Kış Olimpiyatları’nda da SolidWorks imzası olması bizim için mutluluk verici.” diyor.

Yazan 10 Mart 2010 Çarşamba. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME