2010 yılındaki teknoloji beklentileri karşılayabildi mi?

technologue+jetsons2İpod’lar, internet, Twitter ve genetik dizilimin çözülmesi konusunda gelişmelere rağmen Amerikalıların üçte biri 2010 yılına kadar daha çok teknolojik gelişme olmasını umduklarını söyledi.

Herkes, 60’ların başında yayımlanmaya başlayan, uzay çağında geçen tv çizgifilm serisi Jetgiller gibi yaşama beklentisi içinde olmasa da ABD’de Zogby International’ın düzenlediği ankete katılan 3,000 yetişkinin büyük kısmı, geride bıraktığımız 10 yılda yaşanan teknolojik gelişmelerle ilgili heyecanlı olmaktan uzak gözüküyorlar.

Ankete göre, teknolojinin ulaştığı bugünkü seviye hakkında hayal kırıklığı yaşayanların büyük kısmı (yüzde 36’sı) 35-54 yaş grubu arasında bulunuyor.

Ankete katılanların yüzde 21’i, teknolojinin bugünkü seviyesinin, 2010 yılında olmasını beklediklerinden daha ileri seviyede olduğunu söylerken, yüzde 37’si, teknolojinin bekledikleri seviyede olduğunu söyledi.

70 yaş ve üzeri katılımcıların üçte biri, teknolojinin bugünkü durumunun, geçmişte ulaşabileceğini umduklarından çok daha gelişmiş seviyede olduğunu düşünüyor.

18-30 yaş arasındaki katılımcıların büyük çoğunluğu ise, teknolojinin mevcut durumunun beklentilerini karşılamaya yetmediğini söyledi.

Yazan 05 Ocak 2010 Salı. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME