2010’da Facebook ve Twitter daha yoğun saldırılara uğrayacak

twitter-facebookWeb güvenliği çözümleri sunan McAfee firması yayımladığı raporda 2010’da sosyal ağların daha fazla kullanıcıya ulaşacağını bu nedenle yapılan saldırıların da bu ölçüde artacağını ve sanal suçlar ile ilgili önlem alacak yeni yasaların çıkarılması gerektiğini söylüyor.

Facebook ve diğer servislerde bulunan uygulamalarındaki artışlar sanal suçlara rahat bir ortam sağlıyor. Arkadaşları tarafından gönderildiğini düşündükleri uygulamaları güvenerek tıklayan kullanıcılar saldırıya açık hale geliyorlar.

2010 öngörülerini içeren raporda, McAfee banka güvenlik sistemlerinin de tehdit altında olduğunu belirtiyor.

McAfee’nin söylediğine göre bu yıl Adobe ürünlerine karşı olan tehditler artacak ve Google’ın yeni işletim sistemi Chrome’u çıkarması korsanlar için yeni saldırı alanı olarak ortaya çıkacak.

Bilgisayar korsanları URL kısaltma servislerini kendilerine avantaj sağlamak için kullanacak diyen McAfee, ayrıca “bu programlar artık tüm iletişim servislerinde kullanılıyor, aranılan url’yi maskeleyerek kullanıcının gitmek istediği sitenin adresini daha kolay hale getiriyor buda korsanlar için sızma girişimlerini kolaylaştırabilir” diye de ekliyor.

Yeni hukuksal düzenlemeler talep eden McAfee 2010 yılında kendi çözümlerini de bu yönde geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Yazan 06 Ocak 2010 Çarşamba. Kategori Fotolar, Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME