28 Şubat’a kadar mymediks’de ücretsiz üyelik fırsatı

Tekimed ve Intel işbirliğiyle hazırlanan mymediks Kişisel Sağlık Takip Sistemi’ne ücretsiz üye olmak isteyenler için son tarih 28 Şubat. Bu tarihe kadar üye olanlardan 1 yıl boyunca üyelik ücreti alınmayacak.
Tekimed Genel Müdürü Gülara Tırpançeker, mymediks sistemiyle kişisel sağlık kayıtlarının online takip edilebildiğini, kişisel sağlık takibinin ise özellikle kronik hastalıkların teşhis ve tedavisinde çok etkili olduğunu söyleyerek, “Bu sistemin mümkün olduğunca geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olabilmesini sağlamak amacıyla ücretsiz üyelik fırsatını 28 Şubat’a kadar uzattık,” dedi.
mymediks nedir?
mymediks Kişisel Takip Sistemi, kişisel sağlık kayıtlarının oluşturulması, saklanması, izlenmesi ve paylaşılması amacıyla geliştirilmiş bir online servis. Ayrıca, USB Flash belleklerde kullanılmak üzere hazırlanmış bir versiyonu da bulunuyor. mymediks kullanıcıları, kişisel sağlık kayıtlarını kendileri oluşturabiliyorlar. Sağlık kayıtlarını izlemek ve güncellemek, kullanıcının kontrolü, kararı ve yetkisi dahilinde oluyor.
mymediks ile ölçüm aletlerinden veri toplayarak hatalı veri girişine son verilebiliyor. Başka bir deyişle, tansiyon, kandaki şeker, kandaki oksijen ve vücut ağırlığı değerlerini kablolu ve kablosuz cihazlarla ölçmek ve ölçüm değerlerini cep telefonu ve/veya internet aracılığıyla kişisel sağlık kayıtlarına online olarak veya USB Flash belleklerdeki kişisel sağlık kayıtlarına anında aktarmak mümkün oluyor. Günün 24 saati erişilebilen bu kayıtlar sayesinde, sağlık uzmanları hasta hakkında doğru ve yerinde sağlık kararları alırken, çok daha etkili tedavi ve bakım seçenekleri oluşturabiliyorlar.

Yazan 03 Şubat 2011 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME