3 Boyutlu Doğum Deneyimi

doğumAnne baba adayları doğumu sürecini artık en yeni 3D teknolojisi sayesinde önceden deneyimleyecekler

Paris Descartes Üniversitesi ve 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes, BornToBeAlive adını verdikleri sağlık sektörüne yönelik 3 boyut deneyimi tanıttılar. iLumens ve The Medical Pedagogic Laboratory’nin katkılarıyla yaratılan bu deneyimle, doktorlar ve sağlık personeli anne-baba olacak kişilere çocuk doğumunun nasıl bir süreç olduğunu artık daha kolayca açıklayabilecekler. BornToBeAlive ayrıca çocuk doğumu ile ilgili soruların sağlık profesyonellerine iletilebileceği bir platform da sunuyor.

Sağlık profesyonelleri ve sağlık kuruluşları tarafından hazırlanan bu gerçek zamanlı 3 boyut deneyimi sayesinde ebeveynler ameliyathane ve doğum esnasında kullanılan cihaz ve makinelere önceden aşina olacaklar. Böylelikle anneler doğum anında daha az tedirginlik yaşarken aynı zamanda programın yönelttiği yönlendirmelerle doğum anında yapmaları gereken hareketleri de önceden prova etme imkanı bulacaklar.

Anne adaylarının sıkça sorduğu ;

“İlk kasılmalarım ne zaman olacak?”,

”Neden çok fazla cihaza bağlıyım?”,

“Acı ile nasıl başa çıkacağım” ve

“Epidural nasıl olur?” gibi sorulara da bu deneyimdeki platformda yer alan uzmanlar cevap verecekler.

Paris Descartes Üniversitesi Anestezi profesörü Alexandre Mignon “Bunun gibi bilgilendirme, eğitme ve toplumu sağlık sisteminin bir parçası yapma amaçlı gerçekçi 3 boyutlu deneyimler zaman içinde daha da yaygınlaşacak eğitim araçlarıdır. Şüphesiz ki uzmanlar tarafından onaylanmış bu çözüm belirli tıbbi tedavilerin nasıl işlediğine dair toplumu bilinçlendirecektir”

Dassault Systèmes Pazarlama Stratejileri Direktörü Frédéric Vacher ise “3D simülasyon sayesinde daha önce göremediğimiz şeyleri görüyor ve faydalı interaktif deneyimler elde ediyoruz” diye ürün hakkındaki yorumlarını dile getirdi.

BornToBeAlive şu an İngilizce ve Fransızca seçeneği ile piyasaya sürüldü. 2013 yılı içerinde bir iPad versiyonu da çıkacak.

Yazan 17 Mayıs 2013 Cuma. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME