3 Seas Capital Partners 2014’te de lider

Türkiye’nin lider finans kuruluşu 3 Seas Capital Partners, 2014 yılında da liderliğini devam ettirdi. Şirket alım, satım ve ortaklıkları (M&A) alanında 2008 yılından beri her yıl Türkiye’deki tüm finans kuruluşları arasında, işlem adedi bazında lider olan ve son 5 yılda dünyanın en fazla işlem tamamlayan ilk 100 finans kuruluşu arasında tek Türk şirketi olarak 76. sırada yer almayı başaran 3 Seas Capital Partners, 12 M&A işlemi tamamladığı bu yıl da sektör lideri olmayı başardı.
3 Seas Capital Partners CEO’su Şevket Başev konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“2014 yılında bir kez daha pazar lideri olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Sektörümüzdeki tüm finans kuruluşları arasında M&A işlem adedi bazında 2008 yılından bu yana devam eden liderliğimizin ardında; temsil ettiğimiz grupları uzun dönemli iş ortağımız olarak görmemiz ve şirket alım satım sektöründe büyük bir deneyime sahip olan ekibimizle, onlara sürekli olarak en doğru tavsiyeleri sunmamız yatmaktadır. Diğer yandan, bu liderlik kadar önem verdiğimiz bir başka husus da insan kaynağı yaratımında sektörümüzdeki öncü rolümüzü devam ettirmek için attığımız adımlardır. Bünyesinde her biri 15 yılı aşkın M&A deneyimine sahip olan 6 ayrı yatırım bankacısını barındıran 3 Seas Capital Partners’ın ortakları arasına mesleğimizin Türkiye’deki en yetkin ve en önemli isimlerinden biri olan Erkan Kurt’u da katmış bulunuyoruz. Bu katılımın verdiği gücü, alttan gelen genç ekibimizin dinamizmi ve ortaklarının büyük deneyimiyle birleştiren 3 Seas Capital Partners, liderlik pozisyonunu daha uzun yıllar sürdürmeye kararlıdır.”
20 yıla ulaşan mesleki kariyerinde birbirinden önemli birçok işleme imza atan Erkan Kurt ise 3 Seas Capital Partners’a ortak olarak katılımına dair yaptığı açıklamada yeni şirketinin geniş uluslararası etki ve ilişki ağının kendisi için ayrı bir önem taşıdığının altını çizerek: “Bir süredir yönetim kurulu üyesi olduğum lider bir kuruluşta daha fazla sorumluluk almaktan dolayı çok mutluyum. Dünya çapında geniş ilişki ağı bulunan ve her geçen dönem bu ağını daha da genişleten böyle bir şirketin ortağı olmaktan ayrı bir heyecan duymaktayım. Sadece Avrupa ve Kuzey Amerika’dan değil, Ortadoğu, Güney Amerika ve Asya’dan da birçok yatırımcı ile işlemler gerçekleştiren 3 Seas Capital Partners’ı hep birlikte daha da büyük hedeflere taşıyacağımıza eminim” dedi.

3 Seas Capital Partners’ın 2014’te tamamladığı işlemlerden bazıları:
3 Seas Capital Partners sektöründeki liderliğini; Türkiye’nin en önemli sağlık gruplarından Florence Nightingale Hastaneleri Holding A.Ş.’nin %50 hissesinin Fiba Holding şirketlerinden Fiba Sağlık Yatırımları A.Ş. tarafından, Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri üreticilerinden Yörsan’ın çoğunluk hisselerinin Ortadoğu’nun en büyük özel yatırım fonlarından biri olan The Abraaj Group tarafından, Türkiye’nin köklü çocuk giyim üreticisi Panço’nun çoğunluk hisselerinin Ortadoğu merkezli özel yatırım fonu Levant Capital tarafından satın alınması ve SBK Holding’in Betasan, Münir Şahin İlaçları ve Biofarma’yı satın almasının da aralarında bulunduğu 12 ayrı işlemle 2014 yılında da sürdürdü. Ayrıca, önceki yıllarda olduğu gibi 2014’te de bir yurtdışı işlemine imza atmayı başaran 3 Seas Capital Partners, ABD merkezli Soho Design adına Miami’de lüks mobilya şirketi Tui Lifestyle’ın tüm varlıklarının satın alımını gerçekleştirdi.

Yazan 15 Ocak 2015 Perşembe. Kategori Ekonomi, Güncel, Kurumsal, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME