ABank kalite standartlarına 3 yeni tescil

Yakın geçmişte Müşteri Memnuniyeti, Kalite Yönetimi ve Bilgi Güvenliği Yönetimi kalite güvence belgelerini elde eden ABank, yılın ikinci çeyreğinde, Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi (TS ISO IEC 20000-1), Bilgi Teknolojileri İş Sürekliliği Yönetimi (ISO 22301) ve Veri Koruma ve Kişisel Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 10012) alanlarında da kalite onay belgelerini alarak, uluslararası alanda tescil edilmiş standart sayısını altıya çıkarttı.

ABank Operasyon ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı Tanol Türkoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu yeni tescillerin, geçtiğimiz aylarda aldıkları ISO belgelerinin bütünleyicisi olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Hem mevcut standartlara uyum belgelerimiz hem de yılın ikinci çeyreğinde aldıklarımız, uluslararası kalite standartlarımızın olduğu kadar; gelişim ve dönüşüm stratejimiz olan Odaklı Bankacılığın da, teknoloji boyutunda tescillenmesi anlamına geliyor. Hızla dijitalleşen dünyada, özellikle BT altyapısında oluşacak herhangi bir kesintinin ya da veri güvenliğiyle ilgili bir problemin, maddi ve kurumsal itibar anlamında çok ciddi olumsuz etkileri yaşanabiliyor. Bu bağlamda kalite standartlarını sürekli yükseltmek hayati önem kazanıyor. Elde ettiğimiz son kalite tescil belgeleriyle, bu alanı sektörümüzdeki artan rekabette, etkili bir farklılaşma alanı olarak görüyoruz.”

İş Sürekliliği ve Kişisel Veri Güvenliği

Günümüzde artan siber tehditlerin gerek kişisel, gerekse de kurumsal veri güvenliğini çok önemli bir hale getirdiğini vurgulayan Türkoğlu, “Her ne kadar, veriye istediğimiz yer ve zamanda, istediğimiz cihazla ulaşmak iş sürekliliği için hayati olsa da; bu avantajlar sistemleri tehlikelere daha açık hale getiriyor. Burada işletmelerin üzerine düşen, her türlü önlemi alarak kullanıcıların taleplerini herhangi bir kesinti olmadan yerine getirmek. O yüzden standartlarımızı yukarı taşıyan bu tür süreç iyileştirmeleri ve yatırımlara en üst seviyede önem veriyoruz.” dedi.

Yazan 23 Mayıs 2017 Salı. Kategori Ekonomi, Güncel, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME