ABD’deki bir hukuk firması da Çin kaynaklı bilgisayar saldırılarından nasibini aldı

chinese-cyber attackSanta Barbara şirketini temsil eden hukuk bürosu, Çin’i, müvekkilinin internet filtreleme yazılımını izinsiz yayınladığı iddiasına dayanarak dava etti. Çin sınırları içinde gerçekleşen bilgisayar saldırılarının hedefinde bu yazılımın olduğu söyleniyor.

Los Angeles merkezli Gipson Hoffman & Pancione şirketinin yaptığı açıklamada, şirket avukatları, pazartesi gününden bu yana Truva atı (Trojan) içeren e-postalar aldıklarını belirtti. Bu Truva atları, saldırı alan bilgisayarı dışardan erişimi açık hale getiriyor. Henüz saldırıların başarılı olduğuna dair bir tespit yapılmadı.

Cybersitter LLC şirketini temsilen 2.2 milyar dolarlık bir tazminat davası açan hukuk bürosu, Çin’i, Cybersitter’ın yazılımının kodlarını kopyalayarak, Çin halkı’nın internet erişimini büyük ölçüde sınırlayan internet erişimi filtreleme yazılımı ürettiği iddiasıyla suçladı.

Yazan 15 Ocak 2010 Cuma. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “ABD’deki bir hukuk firması da Çin kaynaklı bilgisayar saldırılarından nasibini aldı”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by PC TIME and aytac duzgun, Tolga Çimen. Tolga Çimen said: RT @pctime: Son Dakika: ABD'deki bir hukuk firması da Çin kaynaklı bilgisayar saldırılarından nasibini aldı http://bit.ly/8M6uRy […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME