ACM’den çevik yazılım uzmanlığı

acm_logo2006 yılında kurulan ACM Yazılım Çözümleri, tüm dünyada hızla yaygınlaşan Agile (Çevik) yazılım geliştirme metodolojilerinin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olarak tanınıyor.

The Standish Group’un 2009 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, yazılım üretiminde dünya genelinde ciddi verimsizlikler yaşanıyor ve yazılım projelerinin başarı oranı sadece yüzde 38 seviyesinde kalıyor. 2000’li yılların başında Kuzey Amerika ve Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde yaygınlaşmaya başlayan Agile (Çevik) metodolojiler, yazılım sektörünün verimliliğini ve esnekliğini artırmayı vaat ediyor.

Agile metodolojileri kullanan şirketler, proje başarı oranlarını yüzde 38’den yüzde 80’lere, müşteri memnuniyetini de en üst seviyeye çıkarabiliyor. Google, Yahoo, Microsoft dahil birçok teknoloji ve yazılım firması, son beş yıldır Agile metodolojileri tercih ediyor. Agile metodolojilerin tercih edilmesinde, bu yaklaşımların sağlamakta olduğu verimlilik artışı, yazılım geliştirme maliyetlerindeki düşüş, sağlanan esnek yapı, artan müşteri memnuniyeti ve yatırımların geri dönüş hızının artırılması gibi etkenler rol oynuyor.

2006 yılında kurulan ACM Yazılım Çözümleri, Agile metodolojilerin Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri durumunda bulunuyor . ACM, Agile yazılım geliştirme yaklaşımlarını başarıyla uygulayarak yazılım verimliliğini üst seviyelere taşıyor. Sunduğu çözümlerle, anahtar teslim yazılım üretiminden, müşteri tarafında yazılım geliştirme verimliliğini artırmaya kadar her konuda çok kısa sürede sonuç üretiyor.

ACM Yazılım İş Geliştirme Yöneticisi Mehmet Yitmen, ACM’nin kuruluşundan beri bir yandan sektörde fark yaratan çalışmalar yürütürken diğer yandan da gerek Türkiye’de gerekse yurtdışı ortaklıklarda edindikleri bilgi ve deneyimleri Türk yazılım sektörünün dünya standartlarına ulaşmasına yönelik kullandıklarını söylüyor ve ekliyor: “Bu doğrultuda, Türkiye’de Agile yaklaşımların yaygınlaşarak ülkemizdeki yazılım geliştirme ve proje yönetimi kültürünün daha başarılı sonuçlar üreten bir hale gelmesini kendimize görev edinmiş bulunuyoruz.”

Üç koldan hizmet
ACM, bugün danışmanlık ve eğitim hizmetleri, dış kaynak kullanımı ve anahtar teslim projeler olmak üzere üç ana alanda faaliyet gösteriyor:

• Danışmanlık ve eğitim hizmetleri: ACM, bugüne kadar 200’ün üzerinde kişiye vermiş olduğu eğitimler ve sunduğu danışmanlık hizmetleri ile, Türk bilişim sektörünün dünya standartlarında yazılım üretmesine destek oluyor. Tüm eğitimler, ACM bünyesinde bulunan ve konularında dünyaca ünlü uzmanlar tarafından veriliyor. ACM, şirketlere Agile süreçlere geçişte destek ve yardımcı olmak amacıyla danışmanlık hizmetleri de sağlıyor.

• Dış kaynak kullanımı: ACM, ihtiyaçlar doğrultusunda müşterilerinin projelerine uzman danışmanlarıyla birlikte katılım gerçekleştirerek, projelerin başarıyla geliştirilmesini teknik ve yönetimsel anlamda destekliyor. Özellikle, kaynak sıkıntısı çekmekte olan şirketlere, Java ve .Net teknolojilerinde uzman kişilerden oluşan kaynaklarla, yalnızca kaynak değil, aynı zamanda teknoloji anlamında bilgi transferi de sağlıyor.

• Anahtar teslim projeler: ACM, farklı sektörlerdeki kurumların farklı teknoloji ihtiyaçlarına yönelik olarak anahtar teslim yazılım çözümleri üretebiliyor. Bu tarz projelerinde Agile yaklaşımları uygulamakta olan ACM, müşterilerinin ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap üreten, basit ve etkili çözümler sunuyor.

Yazan 20 Ocak 2010 Çarşamba. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME