Acronis, kamu sektörünün “felaketten kurtarma“ sorunlarını çözüyor

Bu yıl 17.si düzenlenen ve açılışı Ulaştırma Bakanı Sn. Binali Yıldırım tarafından yapılan, Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri’ne destekleyici sponsor olarak katılan Acronis, burada katılımcılara en yeni ve en üstün sanal makine yedekleme teknolojilerini tanıttı. Seminere katılanlar arasında Genelkurmay Başkanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İşkur, Darphane gibi kurumların üst düzey yetkilileri bulunuyordu.

Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server Virtual Edition ürünü teknolojisiyle, sanal ortamdaki sunucu ya da bilgisayarların yedeklerinin (backup) çok kolay ve esnek bir şekilde alınmasını ve gerekirse başka makinelere aktarılmasını sağlıyor.

Alınan yedekler, Acronis Backup & Recovery 10 ürünleri sayesinde rahatlıkla sanal makineden başka bir sanal makineye (örneğin, Hyper-V’den Vmware’e), fizikselden sanala, sanaldan fiziksele ya da fizikselden fiziksele aktarılabiliyor ve bu yedeklerle kolayca veri kurtarma (recovery) işlemi yapılabiliyor.

Acronis’in sponsoru olduğu Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri’nde katılımcılara tanıttığı bir diğer üstün teknoloji ise Acronis Universal Restore. Universal Restore adı verilen bu üstün teknoloji ile varolan bir Acronis imaj dosyası çok rahat bir şekilde başka bir donanıma geri dönülebiliyor. Firma standında yaptığı bu teknolojiye yönelik test çalışmalarıyla katılımcıların yoğun ilgisini çekti. Kurumlar çok önemli görevlerde kullandıkları sunucuları risklerini azaltabilme anlamında ürüne ve testlere çok ilgi gösterdiler.

KAVI International bünyesinde bu seminere destekleyci sponsor olan Acronis, kamu sektöründeki yedekleme ve felaketten kurtuluş açıklarını kapatan çözümleri ile tüm katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Yazan 23 Nisan 2010 Cuma. Kategori Güvenlik, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME