Adalet bakanlığının UYAP projesine ORACLE’dan çevre ödülü

Oracle_Genel_Muduru_Gurhan_KaleliogluAlanında Avrupa’nın en büyük  projelerinden biri olan Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP), çevresel sürdürülebilirlik özellikleri ile Oracle’ın “En İyi Çevreci Dönüşüm” ödülüne layık görüldü.

Oracle, dünya çapında düzenlediği ‘En İyi Çevreci Dönüşüm Ödülleri’ne (Enable Eco-Enterprise Awards) Türkiye’den Adalet Bakanlığı’nın Ulusal Yargı Ağı Projesi’ni (UYAP) layık gördü. Çevresel açıdan öncü girişimler gerçekleştiren kurumlara verilen bu ödül, Oracle’ın her yıl dünya çapında, San Francisco’da düzenlediği büyük organizasyonu Open World 2009’da düzenlenen törende Adalet Bakanlığı ve projenin sistem entegratörü Havelsan’dan önemli yetkililerine teslim edildi.

Bu ödül, doğanın korunmasına en iyi katkı sağlayan, geniş bir endüstri yelpazesinden, dünya çapında 15 kuruma veriliyor. Ödüllendirilen kurumlar, iş verimliliğini artırıp maliyetleri düşürürken, çevreye olan etkilerini azaltmak için yeşil iş uygulamalarını ve sürdürülebilirlik girişimlerini desteklemek amacıyla, Oracle’ın geliştirdiği uygulama, sürdürülebilirlik raporlama ve teknoloji ürünlerine güvenen binlerce kurum arasından seçiliyorlar.

Ödülü alan kurumlar, altı kişilik bir jüri tarafından incelenerek ödüle layık görüldüler. Jüride Business for Social Responsibility’de (BSR) Danışma Servisleri Müdürü olan Cody Sisco ve National Geographic Education Programs’da Program Geliştirme Direktörü olan Kathleen Schwille’nin yanı sıra, dört tane de Oracle yeşil çözümler uzmanı yer aldı.

2009 Oracle ‘En İyi Çevreci Dönüşüm Ödülleri’ni alan kurumlar şöyle sıralanıyor:

Türkiye Adalet Bakanlığı, Abigroup Limited, EMC Corporation, IBAMA, Kraft Foods Global Inc., Missouri Division of Professional Registration, Motorola, NH Hoteles SA, Panduit, Reflexite Corporation, Remote Energy Monitoring, S-OIL, San Diego Gas & Electric, Sprint ve Utah Ulaştırma Bakanlığı.

Yazan 11 Aralık 2009 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME