Adeo ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliğiyle bilgi teknolojileri eğitimleri

AdeoTBDEgitimAdeo Bilişim Eğitimleri ve Danışmanlık ile Türkiye Bilişim Derneği Genç Çalışma Grubu tarafından düzenlenen ve gençlerin bilgi teknolojileri konusunda kendisini geliştirmesini amaçlayan eğitimlerin ilki “Güvenli Web Uygulamaları Geliştirme”, 3 ve 10 Ocak 2010 tarihlerinde TBD İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirildi.

Adeo’nun uzman eğitmenlerinin katkılarıyla gerçekleştirilen ve toplam 2 gün süren ilk seminerlerde Güvenli Web Uygulamaları Geliştirme konusunda gençlere teknik bilgiler verildi ve seminerler sonunda çeşitli uygulamalar yapıldı. İstanbul’un seçkin Üniversitelerinden gelen öğrencilerin eğitim aldığı seminerlerde hands-on uygulamalar ile anlatılan konuların pekiştirilmesi ve gerçek hayatta kullanımı ön plana çıkartıldı. Adeo ve Türkiye Bilişim Derneği’nin Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği bu eğitimler yıl boyunca düzenli olarak devam edecek.

Dünyadaki Corp-To-Corp çalışma modelini Türkiye’de ilk defa BT kanal yapısındaki iş ortaklarına uygulayan danışmanlık ve eğitim firması Adeo ile TBD’nin 2010 yılı boyunca devam edeceği eğitimlerde, güvenli web uygulamalarının yanı sıra, yazılım, güvenlik, sistem ve network konuları da yer alacak. Öncelikli olarak İstanbul’daki gençlere yönelik düzenlenecek seminerler, gelecek aylarda K.K.T.C.’deki üniversitelerde de devam edecek.

Gençlerin kariyerlerine bilişimle yön vermeleri için onları bilinçlendirmeyi hedefleyen ve Türkiye Bilişim Derneği ile organize edilen eğitimler hakkında Adeo Genel Müdürü Selçuk Ekin şunları söyledi: “Günümüzde işletmelerde bilgi teknolojilerinin kullanım alanları geliştikçe, buna karşılık gelen bilgi ve beceri kazanma ihtiyacı her geçen gün artıyor. Bilgisayar sistemlerinin işlevlerinin artması ve karmaşıklaşmasıyla birlikte BT eğitiminin önemi sadece kullanıcılara yönelik bilgisayar okuryazarlığı açısından değil aynı zamanda uzmanlık alanı olarak BT işkollarını seçenler için de arttı. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de işletmeler kurumsal verimliliği ve üretkenliği sağlamak için kalifiye ve yetenekli BT profesyonellerine gereksinim duyuluyor. TBD ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği ile gençlere kariyerlerine bilişimle yön vermeleri için ihtiyaç duyacakları eğitimleri ve seminerleri vermeyi ve Türkiye’nin bu alandaki iş gücü açığını kapatmasına uzmanlığmızla destek olmayı amaçlıyoruz.”

Yazan 21 Ocak 2010 Perşembe. Kategori Kariyer, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME