Adobe Güvenlik Sorunları ile Boğuşuyor

adobe2Adobe, PDF dosyalarının gösterildiği ve değiştildiği en yeni versiyonun bile hassas noktalarının bilgisayar korsanları tarafından bulunduğunu geçtiğimiz hafta içerisinde onayladı.

Adobe Ürün Güvenlik Programları Müdürü David Lenoe “daha önceki versiyonlarıda da dahil olmak üzere Adobe reader ve Acrobat 9.2’nin korumasız noktalarına saldırılar gerçekleştiğine dair raporlar elimize ulaştı, şu an bu raporları araştırıyoruz ve kullanıcılarımızı herhangi bir risk altında bırakmamak için uğraşıyoruz” diyor.

Ayrıca Lenoe Adobe’nin Reader 9.2 ve Acrobat 9.2’deki hatalarla ilgili ayrıntılı bir rapor yayınlayacağının sözünü veriyor.

Adobe, Reader and Acrobat’I ekim ortalarında yaptıkları güncellemelerle 9.2’ye yükseltmiş ve o günden bu yana yaklaşık 30 adet yama ile savunma açıklarını kapatmaya uğraşmışlardı. Önümüzdeki ay çıkması beklenen yeni yamalarla Adobe bu sorunları gidermeyi planlıyor.

Yazan 17 Aralık 2009 Perşembe. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME