Agile’ın yaratıcılarından Jim Coplien İstanbul’da

jim_coplienACM Yazılım, dünyadaki en önemli Agile organizasyonlarından biri olan ScrumAlliance işbirliğiyle 25-27 Mart tarihlerinde İstanbul Point Otel Barbaros’ta “Uluslararası Sertifikalı Agile (Scrum)” eğitimi düzenleyecek. Katılımın 35 kişiyle sınırlı olduğu bu eğitimin sonunda, katılımcılara, tüm dünyada kabul edilen Scrum Master sertifikası verilecek.

ScrumAlliance tarafından normal süresi iki gün olarak belirlenen bu eğitim, Jim Coplien tarafından özel olarak genişletilmiş versiyonuyla üç gün boyunca devam edecek. Eğitim süresince sunumlar, grup tartışmaları ve uygulamalı çalışmalar aracılığıyla popüler bir Agile metodolojisi olan Scrum hakkında bilgi verilecek.

Eğitim kapsamında, Scrum’a tarihsel bakış, planlama pokeri, Scrum yaklaşımı, yayım planlaması, Velocity oyunu, üretim ve koşullar, gelecek engeller, yönetim ve ölçeklendirme konuları ele alınacak. Üçüncü gün ise organizasyonel örüntüler, organizasyonel çalışma, organizasyonu Agile’a hazırlamak gibi konular işlenecek.

Eğitim, yazılım süreçlerinin verimliliklerinin artırılması amacıyla bilgi teknolojileri projelerinde yer alan tüm çalışanlara, iş analistlerine, yazılımcılara, yazılım mimarlarına, test uzmanlarına, proje yöneticilerine, bilgi işlem yöneticilerine ve akademisyenlere hitap ediyor. Eğitime katılmak için herhangi bir önkoşul aranmıyor.

Yazan 08 Mart 2010 Pazartesi. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME