Airbnb Android Uygulaması Yenilendi

Airbnb AndroidiPhone uygulaması 2012’nin en çok indirilen mobil uygulamaları arasında yer alan Airbnb, Android uygulamasını çok daha etkin kılan yeni özelliklerini duyurdu. Airbnb, Android uygulamasına eklediği yeni araçlarla, daha hızlı ve kolay etkileşimli bir misafirperverlik vaat etmekle kalmıyor; portal içinde bulunan ev sahiplerinin de işini kolaylaştırıyor ve onlara hız kazandırıyor.

Ev sahipleri için ön kabul seçenekleri

Artık ev sahipleri Android uygulaması aracılığıyla, kullanıcılardan gelen konaklama taleplerine telefonlarından hızlıca ön kabul veya ret cevabı verebilecekler. Kendilerine sunulan bir diğer seçenek de telefonları aracılığıyla, talepte bulunanlar hakkında daha fazla bilgi talep edebilecek olmaları. Airbnb Android uygulaması, bu özellikleriyle ev sahipleri ve seyahat severler arasındaki iletişimi daha akıcı bir hale getiriyor, her iki taraf da sorularına hızlı ve net cevaplar alabiliyor.

Takvim yönetimi

Aribnb Android uygulamasının takvim yönetimi özelliği ile seyahat severler, uygun konaklama seçeneklerini ararken en doğru sonuçlara sürekli güncellenen bir takvimle ulaşabilecek. “Takvimlerin etkinlik alanı masaüstüyle sınırlı kalmamalıdır” diyen Airbnb, yeni Android uygulamasında ev sahiplerine uygunluk durumlarını doğrudan paylaşabilecekleri bir araç hazırladı. Böylece konuklar da seçtikleri konaklama seçeneğinin güncel uygunluk durumlarını hızlıca görebilecekler.

Airbnb’nin daha önce pazara sunduğu iOS uygulaması, hem ev sahipleri hem de konuklar için çok etkili bir iletişim ortamı sağlamıştı. Airbnb ayrıca, iPhone uygulamasını indirenlerin eskisine göre bu portali çok daha sık ziyaret ettiklerini (83%) ve daha etkin (78%) kullanıcılar haline geldiklerini gözlemledi. Android’in pazar payının 70% olduğu ve Airbnb uluslararası kullanım istatistiklerinin ne denli yüksek oranlara ulaştığı düşünülünce, şu anda ev sahipleri arasında kullanım oranı sadece %5 olan Android uygulamasının yeni özellikleri ile beraber Airbnb için yeni bir fırsat yaratacağı öngörülüyor.

Yazan 14 Mayıs 2013 Salı. Kategori Son Dakika, Uygulamalar. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME