Airlock ve iPhone sayesinde artık Mac bilgisayarlar daha güvenli olacak

iphone-lock-hackingABD’nin Kentucky eyaletinde faaliyet gösteren MHA adlı firma geçtiğimiz perşembe günü Airlock isimli ürününü kullancılarına sundu. Bu ürün, Bluetooth teknolojisi ve iPhone’unuz sayesinde Mac bilgisayarınıza yaklaştığınızda bilgisayarınızın oturum kilidini açacak, bilgisayarınızdan uzaklaştığınızda ise bilgisayarı tekrar kilitleyecek.

Bu akıllı programın geliştiricileri, iPhone’unuzun pilinin bitmesi durumunu düşünerek (Bluetoothun sürekli açık olması doğal olarak iPhone’unuzun pilinin normalden çok daha çabuk bitmesine sebep olacaktır) istediğiniz zaman Mac bilgisayarınıza şifrenizi elle yazarak da girebilmeniz imkanını sağlamış. MHA programının seçeneklerinden, Mac bilgisayarınızın sizi algılayıp, kendini kilitleyeceği ya da açacağı mesafeyi ayarlamanız da mümkün.

Airlock programını kullanmak isteyenler için, MHA şirketi, kendi web sitesinde $7.77 dolara programı satışa sundu. Ücretsiz bir deneme sürümü de bulunan bu programı kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan diğer şeyler ise Bluetooth’u açık bir iPhone (veya iPod touch) ve Mac OS 10.5 ya da üstü bir işletim sisteminin kurulu olduğu bir Intel Mac bilgisayar.

Yazan 07 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika, Teknoloji, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME