“Akademi Kıbrıs” Konferansının Ana Başlığı Siber Güvenlik Oldu

IGK konferansUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İnternet Geliştirme Kurulu Başkanı Serhat Özeren, KKTC Yakın Doğu Üniversitesi’nde düzenlenen “Akademi Kıbrıs” konferansında, kamu, özel sektör ve internet kullanıcılarının siber güvenlik  konusunda alacakları önlemleri anlattı.

Akademi Kıbrıs tarafından düzenlenen farkındalık seminerleri ve sertifika programı kapsamında, son dönemde tartışmalara neden olan internetin güvenilirliği ve siber saldırılar ilgili olarak ilk kez bir konferans gerçekleştirildi. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İnternet Geliştirme Kurulu (İGK) Başkanı Serhat Özeren’in konuk olduğu programa öğrenciler, akademisyenler ve kamu bürokratlarıyla özel sektör temsilcileri katıldı.

İGK Başkanı Serhat Özeren, siber güvenlik konusunun bütün dünyanın gündeminde olduğunu belirterek, “İnternet var oldukça da sürekli gündemde olacak” dedi. Ekonominin internete, internetin de ekonomiye büyük katkıları olduğunu belirten Serhat Özeren, “İnternetin gelişmesi ve yaygınlaşması için herkesin elinden geleni yapması gerekir. Hayatın bir izdüşümü olarak değerlendirdiğimiz internette de kötü niyetli kişi, kişiler ve kurumlar mevcut. Siber güvenlik farkındalık toplantıları ile vatandaşları ve küçük işletmeleri bilinçlendirmek, bilgilendirmek, internet ortamında karşılaşılabilecek sorunları anlatmak gerekiyor” dedi.

Özeren, “Siber güvenlik konuları ile ilgili toplumun en küçük birimi olan bireylerden başlayarak, özel sektör ve kurumlarını bilgilendirmek, tehdit ve tehlikelerden uzak durma yol ve yöntemlerini göstererek farkındalık yaratılması gerekir” diye konuştu.

Yazan 23 Mayıs 2013 Perşembe. Kategori Güvenlik, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

3 yorum ““Akademi Kıbrıs” Konferansının Ana Başlığı Siber Güvenlik Oldu”

  1. ceyhunNo Gravatar

    salam ben basariyla bitirdim

  2. ceyhunNo Gravatar

    ben basariyla bitirdim

  3. ceyhunNo Gravatar

    ben bu kursumuzu cok basariyla bitirdim ilk ipadi da ben kazandim tesekkurler

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME