Aktek’in yeni çözümünün adı MoreVRP

aktekAkkök Şirketler Grubu’nun teknolojik altyapısına destek vermek amacıyla 10 yıl önce temelleri atılan Aktek, bugün, Oracle e-Business Suite üzerinde üretim, finansallar, lojistik, insan kaynakları, iş zekası ve kurumsal bütçeleme konularında uzman ekibiyle Oracle’ın en büyük iş ortaklarından biri haline geldi.

AIG Sigorta, Kanal24, TSPAKB, TAV, Turkcell ve Securitas gibi sektörlerinde öncü firmalara, ‘değer katan çözüm ortağı’ olarak hizmet veren Aktek, son olarak portföyüne kattığı MoreVRP ürünü ile işletmelere performanslarını artırma fırsatı sunuyor.

Temelleri 2000 yılında, Akkök Grubu şirketlerinin teknolojik altyapılarını güncel tutacak projeler gerçekleştirmek ve bilgi teknolojileri standardını yükseltmek üzere atılan Aktek, 2007 yılında şirketleşmenin ardından bilgi birikimini grup dışına da taşıdı. Aktek, bugün farklı sektörlerdeki lider firmalara bilgi teknolojileri konusunda kurumsal çözümler sağlıyor.

İlk ERP projesini 2000 yılında Aksa Akrilik Kimya San. A.Ş.’de hayata geçiren Aktek, diğer grup şirketleri için uyguladığı benzer projelerle ERP çözümlerinde de uzman hale geldi. Aksu İplik Projesi, Oracle e-Business Suite’in tekstil alanındaki tüm üretim süreçlerinin entegre edildiği ilk ve tek uygulamadır. Enerji üretim ve dağıtım alanlarında faaliyet gösteren sektörün en bilinen firmalarından Akenerji ve Sedaş için “Uzaktan Sayaç Okuma” projesini başarıyla hayata geçiren Aktek, ayrıca dağıtım tarafında Oracle CC&B (Customer Care and Billing) yazılımını Türkiye’ye getiren ilk firmadır.

İş Zekası ve Kurumsal Bütçeleme konularında uzmanlardan oluşan bir birim kuran Aktek; bunlara ilave olarak Microsoft ürünlerini de kullanarak çeşitli yazılımlar geliştirmektedir. Sanallaştırma alanında pazarın lideri konumunda olan VMWare’in ve sunucu sistemlerinde en güvenilir marka olan SUN Microsystems’in stratejik iş ortağıdır. Ayrıca, network, güvenlik ve yedekleme yazılımları alanında Cisco ve Symantec ürünleri ile çalışarak ‘uçtan uca bilgi teknolojileri çözümleri’ üretebilir hale gelmiştir.

“Şirketin yazılıma değil yazılımın şirkete uyması” yönünde bir felsefeye sahip olduklarını belirten Aktek Bilgi İletişim Teknoloji A.Ş. Genel Müdürü Hakan Korkmaz, “Aktek, yeniliklere açık, sürekli yeni ürünleri ve pazarı irdeleyen, hızlı büyüyen ve bilgi teknolojileri alanında her türlü projede uçtan uca çözümler sunan ve uygulayan bir firmadır.” dedi.

16 çalışanla faaliyete geçen Aktek’in kuruluşundan bu yana cok hızlı büyüme kaydederek yaklaşık 50 çalışana ulaştığını vurgulayan Korkmaz, “Şu anda ERP sürecini tamamlayan firmalarda; kurumsal raporlama, bütçeleme ve müşteri ilişkileri yönetimlerinde eksiklikler görüyoruz. Kendi şirketlerimizde uyguladığımız ve güvendiğimiz çözümleri onlara da sunmaya çalışıyoruz. Oracle’ın SUN Microsystems’ı satın almasının ardından uygulama yazılımından depolama birimine kadar (from application to disk) tüm ürün portföyüne hizmet üretebilen Türkiye’de ki tek çözüm ortağı olarak 2010 yılında da ciddi oranda büyüme kaydedeceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

MoreVRP ile daha fazla katma değerli IT

Dünyanın yazılım alanında lider şirketlerinden More ile iş ortaklığı yaptıklarını belirten Korkmaz, MoreVRP ürününü anlatırken “ERP, CRM, DW ve bir veri tabanına bağlı diğer her türlü uygulamadan en yüksek seviyede faydalanmak, hizmet kalitesini arttırmak ve daha iyi performans sağlamak amacıyla MoreVRP ‘yi müşterilerimize sunacağız” dedi. Korkmaz sözlerine şöyle devam etti:

“MoreVRP, müşterilerimizin hâlihazırda IT kaynaklarını çok daha efektif bir şekilde kullanma ve tüm iş uygulamaları için performanslarını büyük ölçüde artırma imkânı sağlayacak güçlü ve yenilikçi bir çözümdür. Bir an önce bu çözümü farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara tanıtmayı ve ortağımız MORE ile başarılı projelere imza atmayı arzuluyoruz.”

MORE IT Resources Ltd. Yönetim Kurulu Üyesi Boaz Yehuda ise “MORE, Türk IT sektörünün yüksek standartlarından büyük ölçüde etkilenmiştir. Türkiye’nin; finans, telekom ve endüstriyel üretim gibi artık gelenekselleşmiş iş uygulamalarının yanı sıra son zamanlarda IT’den yararlanmaya başlayan sağlık ve enerji gibi endüstrilere kadar sayısız pazar segmentiyle MoreVRP için güçlü iş potansiyeli yaratacağına inanmaktadır. Türkiye’deki stratejik ortağımız olarak Aktek’e güven duyuyoruz. Aktek, MoreVRP için güçlü bir pazar yaratacak, bu pazarı güclendirecek ve ortak müşterilerimize mükemmel bir hizmet sunacak kaynağa ve yeteneğe sahiptir” şeklinde konuştu.

Yazan 28 Mart 2010 Pazar. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME