Alcatel-Lucent Paris’te 4G otomobili tanıttı

LTEcarAlcatel-Lucent, 19 Ocak’ta Paris’te düzenlediği etkinlikle mobil genişbantın geleceğini gözler önüne serdi. Alcatel-Lucent kampusunda gerçekleştirilen etkinlikte, 2,6 GHz spektrumunda bir Long Term Evolution (LTE) ağına yönelik canlı demolar ve ng Connect LTE Bağlantılı Otomobil’in Avrupa pazarına ilk tanıtımı yapıldı. Gazeteciler, analistler ve Alcatel-Lucent müşterilerinin katıldıkları etkinlik, LTE ekosistemi’ndeki diğer firmalarla işbirliği içinde sergilenen, heyecan verici yeni uygulamalara sahne oldu. Söz konusu firmalar arasında, mobil cihaz üreticisi LG Electronics, mobil oyun şirketi FishLabs, dijital imza lideri SIGNEXX ve mobil güvenlik ve dijital güvenlik lideri Gemalto yer alıyor.

Etkinlik, LTE Bağlantılı Otomobil’in Avrupa’daki ilk canlı demosu olma özelliği taşıyor. Bu otomobil, Alcatel-Lucent’ın QNX Software Systems, Toyota Motor Sales (TMS) USA, Inc., chumby, Kabillion ve Atlantic Records gibi ng Connect Programı’na üye kurumlarla birlikte geliştirdiği, ileri düzey bir çözüm konseptini temsil ediyor. 15-18 Şubat tarihlerinde Barselona’da yapılacak Mobile World Congress fuarında da sergilenecek olan LTE Bağlantılı Otomobil konsepti, ağ operatörleri, otomobil tedarikçileri ve uygulama sağlayıcılar için potansiyel bir gelir fırsatı sunuyor ve otomobil içinde kişiselleştirilmiş son kullanıcı deneyimlerinin yaşanacağı yeni bir çağı müjdeliyor. Bu çözüm konsepti, araç içinde eğlence, bilgi+eğlence, güvenlik ve sürüşle ilgili özelliklerin bir arada sunulacağı kapsamlı bir menü vaat ediyor.

Etkinlikte, LTE Bağlantılı Otomobil’e ek olarak, LTE donanımlı bir Ar-Ge minibüsü içinde, şirketin kampus genelinde 2,6 GHz bandında çalışan LTE ağı kullanılarak, mobil servislerin demosu yapıldı. 2,6 GHz’nin, Avrupa’da LTE için lider frekanslardan biri olması bekleniyor. Alcatel-Lucent’ın uçtan uca LTE çözümünün ve LG Electronics’ten bir mobil cihazın kullanıldığı demoda, eşzamanlı akan video oturumları, çokoyunculu mobil oyunlar, fotoğraf ve müzik indirme ve 3G/HSPA ile LTE ağlar arasında yumuşak geçiş gibi yetenekler sergilendi. 3G/HSPA ile LTE ağlar arası geçiş, LTE uygulamasına geçerken aboneleri için kesintisiz bir deneyim kalitesi sağlamak isteyen operatörler açısından kritik bir ihtiyaç.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, konu hakkında şunları söylüyor: “Alcatel-Lucent, gelişmekte olan LTE pazarında, dünyanın önde gelen firmalarıyla denemeler ve ticari anlaşmalar yaparak hızla lider konuma geliyor. Bu etkinlik, hem LTE teknolojisinin kablosuz iletişim sektörü için sunduğu büyük potansiyeli, hem de çözüm yelpazelerini genişletmek, son kullanıcı deneyimini artırmak ve maliyet yapılarını optimize etmek isteyen servis sağlayıcılara sunulan faydaları gösteriyor.”

Etkinlikte tanıtımı yapılan diğer çözümler şöyle sıralanıyor:

SIGNEXX ile dijital imza: Bağımsız jumbo ekranlar, geleneksel dış mekan billboardlarının ve iç mekanlarda kullanılan interaktif posterlerin yerini alıyor. Bu çözüm, tüketicilere etkili ve uygun maliyetli bir yoldan ulaşmak ve içeriği dinamik bir biçimde uzaktan güncellemek için heyecan verici yeni bir ortamı temsil ediyor. SIGNEXX’in interaktif dijital işaretleme demosu, aynı zamanda Alcatel-Lucent’ın operatörlere yönelik mobil ödeme çözümüyle entegre ediliyor. Bu entegrasyonla, uçtan uca interaktif perakende uygulamaları mobil cihazlarda bir gerçekliğe dönüşüyor.

FishLabs ile mobil oyun: LTE bağlantılarının yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi, farklı lokasyonlardaki oyunculara, ister kablolu istersiz kablosuz cihazlarla olsun, gecikme ya da başka bir teknik engel olmaksızın, yüksek kaliteli ve gerçek zamanlı çokoyunculu oyun deneyimi yaşatıyor.

Gemalto ile Secure Anywhere: Bir mobil abone, birden fazla “bulut tabanlı” uygulamaya / işbirliği aracına erişmek için yalnızca tek bir kimlik doğrulama ve yetkilendirme süreci kullanabiliyor. Bunun için, bir mobil cihaz ve Evrensel Kimlik Devresi Kartları (UICC) yeterli oluyor.

Alcatel-Lucent SmartPhone TV: SmartPhone’lar, Tablet PC’ler ve diğer bağlantılı cihazlar gibi gelişmekte olan cihazların yeni çoklu ortam yeteneklerinden yararlanan Alcatel-Lucent SmartPhone TV çözümü, çoklu ortam içeriğine kişiselleştirilmiş ve bağlam içinde kullanılmış bir biçimde erişme imkanı veriyor.

Yazan 27 Ocak 2010 Çarşamba. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME