Alcatel-Lucent’tan Japonya’da LTE açılımı

ali_kancal_1Alcatel-Lucent, Japonya’nın en büyük mobil operatörü NTT DOCOMO’nun (DOCOMO) IP dönüşüm projesini gerçekleştirecek. Bu proje, Alcatel-Lucent’ın High Leverage Network stratejisinin de önemli referanslarından biri olacak. Söz konusu haber, DOCOMO’nun ülke genelindeki Süper 3G / Long Term Evolution (LTE) hizmetini destekleyen optik yoğun veri ağına yönelik olarak yakın geçmişte yapılan sözleşmenin hemen arkasından gelmesiyle dikkat çekiyor.

Alcatel-Lucent, DOCOMO’ya IP ağı üzerinden ülke çapında ses, video ve veri trafiği sağlayan, yüksek kaliteli ve gecikmeye duyarlı bir ağ oluşturmada yardımcı olacak.

Alcatel-Lucent çözümü, DOCOMO’ya pek çok teknik avantaj sunuyor. Bunlar arasında, Servis Kalitesi (QoS), güvenilirlik ve bakım yetenekleri yer alıyor. Sistem kapasitesi, gelecekteki ağ yükseltmeleri için, In-Service Software Update (ISSU) tarafından 40Gig/100Gig’e kadar çıkarılabiliyor.

Alcatel-Lucent yetkilileri, tüm bu özelliklerin tamamını hızlı bir şekilde sunduklarını ve bu durumun DOCOMO mühendislerini çok etkilediğini söylüyorlar.

DOCOMO LTE, dünyanın en ileri ve önemli kablosuz uygulamalarından biri olacak. DOCOMO, önümüzdeki yıllarda bu ticari LTE uygulamasına önemli yatırımlar yapacak. Alcatel-Lucent, DOCOMO’nun güvendiği iş ortaklarından biri olmayı ve söz konusu LTE ağının farklı katmanlarında yer almayı hedefliyor. IP sözleşmesi, bu doğrultuda atılmış önemli bir adım niteliği taşıyor.

DOCOMO, 2010 yılında LTE ticari hizmetlerini uygulamaya almayı planlıyor. Bu amaçla, 26 binin üzerinde baz istasyonu devreye sokulacak. DOCOMO, önümüzdeki 5 yıl boyunca LTE’ye 3 milyar avronun üzerinde yatırım yapacak.

ESS projesinin başarıyla uygulanması, gerek NTT Grubu içinde, gerekse DOCOMO’nun Japonya dışındaki yeni girişimlerinde benzeri iş fırsatlarının yakalanmasını sağlayacak. Bu proje, aynı zamanda, MPLS destekli yeni Taşıyıcı Ethernet mimarileri için de bir referans olacak.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, konuyu şöyle değerlendiriyor: “Japonya’daki yerel ekip, müşterilerle birlikte çalışarak teknik engellerin kısa zamanda üstesinden gelmiş, müşterilerimizin duyduğu memnuniyeti artırmıştır. Bu proje, sadece Japonya’da değil, Alcatel-Lucent’ın tüm dünyada izlediği stratejinin başarısıdır. Japonya’daki ilişkilerde kurulan güvenin, bize global anlamda değer katacağına inanıyorum.”

Yazan 12 Şubat 2010 Cuma. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME