Alcatel-Lucent’tan yeni IPTV platformu

Alcatel-Lucent, yeni Velocix Dijital Ortam Sunumu Platformu’nu duyurdu. Platform, servis sağlayıcıların, abonelerine çokluortam içerik sunmasını kolaylaştırıyor. Aboneler, çok daha düşük maliyetlerle yüksek video kalitesinden yararlanabiliyor ve dosyaları hızla indirebiliyorlar.

IP ağları üzerinden TV, PC ve mobil cihazlara taşınan yüksek kaliteli çokluortam servislere yönelik talep sürekli artıyor. Servis sağlayıcılar, Velocix Dijital Ortam Platformu’nu kullanarak, hem yüksek değerli servisler, hem de internet üzerinden içerik sunulmasına dayanan yeni gelir modelleri yaratabiliyor.

Dünyanın pek çok yerinde servis sağlayıcılardan büyük ilgi gören platform, Alcatel-Lucent’ın yeni Çokluortam Çözümleri portföyünün önemli bir parçasını oluşturuyor. Alcatel-Lucent Çokluortam Çözümleri, insanların, bulundukları yerden bağımsız olarak, herhangi bir ekrandan yeni servislere kolayca erişmelerini sağlıyor. Bu çözümler, video, TV ve çokluortam içeriğin, TV, PC ya da cep telefonu gibi bir cihaza tek noktadan sunulmasını mümkün kılıyor. Başka bir deyişle, lokasyon fark etmeksizin, abonelere, canlı TV, talebe dayalı video (VoD) ve daha sonra izlenmek üzere ağ video kaydı gibi çok çeşitli servisler sunulabiliyor.

Alcatel-Lucent Çokluortam Çözümleri, Velocix Dijital Ortam Platformu’nun yanı sıra Çokluekran Video Çözümü ve Çokluekran Altyapısı’nı içeriyor. Çokluekran Video Çözümü, mevcut ağları birbirine bağlıyor. Böylece, sabit IPTV ya da kablo TV servisinin kapsamı, akıllı telefonları, PC’leri, tablet bilgisayarları ve diğer cihazları kapsayacak biçimde genişletilebiliyor. Çokluekran Altyapısı ise servis sağlayıcılara, Çokluekran Videosu gibi çözümler için açık bir altyapı oluşturmak üzere ortam operasyonlarını birleştirmede yardımcı oluyor.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, konu hakkındaki görüşlerini şöyle dile getiriyor: “Alcatel-Lucent’ın çokluortam çözümleri, servis sağlayıcılara, yepyeni servisler sunmada ve yeni gelir modelleri yaratmada yardımcı oluyor. Bu çözümler, IPTV, mobilite ve içerik alanındaki birikimlerimize ve tutarlı çokluortam deneyimi sağlama deneyimimize dayanıyor. Çokluortam altyapılarıyla, aynı içeriği tek platform üzerinden farklı ekranlara taşımak mümkün olacak.”

Yazan 01 Nisan 2010 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME