Amazon, Macmillian yayınevi kitaplarını sitesinden kaldırdı

amazonAmazon.com şirketi, Macmillian tarafından yayımlanan bütün e-kitapları, fiyat konusundaki anlaşmazlığın ardından sitesinden kaldırdı.

Pazar günü, Amazon’un kendi ve e-book okuyucusu Kindle’ın internet sitesinde, Macmillian’ın yayınladığı bütün kitapların sadece üçüncü kişilere ait satış bağlantılarını bıraktı.

Barnes & Noble ve Apple e-okuyucu marketine katıldıktan sonra, yayıncılar, e-kitaplarının fiyatları üzerinde daha çok kontrol sahibi olmak istiyor gibi gözüküyor. Apple, geçtiğimiz Çarşamba tablet bilgisayarı iPad’i tanıtmıştı ve e-okuyucu olarak oldukça gelişmiş özelliklere sahip olacağını açıklamıştı.

The New York Times’ın haberin göre, Macmillian, Amazon’dan, e-kitap fiyatlarını $9.99 ile $15 arasında bir artış yapmasını talep etti. Şirket yetkililerinden ise henüz bir açıklama gelmedi.

International Digital Publishing Forum istatistiklerine göre, ABD’de e-kitap satışlarından elde edilen toplam gelir, 2009’un üçüncü çeyreğinde, bir önceki yıla oranla üçe katlayarak 46.5 milyon dolara yükseldi.

Yazan 01 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Ekonomi, Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME