Amazon milyorlarca Kindle satıyor, acaba Apple geç mi kaldı?

amazon_kindle_6Amazon şu ana kadar Kindle satışları ile ilgili satış rakamlarını yayınlamakta çekingen davranmasına rağmen son günlerde bu konuda bazı açılımlarda bulundu. Amazon, en fazla satılan ürün haline gelen Kindle’ın satış rakamları üzerine hava atmak yerine, şimdilik sadece rakamları kabaca vermeyi tercih ediyor. Geçtiğimiz hafta  CEO Jeff Bezos, “Artık milyonlarca insan Kindle sahibi oldu” açıklamasında bulundu. Bezos, konuşmasına her on kitap başına 6 tane e-kitap satıldığını ifade ederek devam etti. Bedava e-kitapları da göz önünde bulundurduğumuzda bu oran önemli bir miktar yükseliyor.

Amerika Kindle Store’da 410,000 kitap, 8,000 blog ve içlerinde The New York Times, Wall Street Journal , Economist ve Newsweek bulunan 130 dergi ve gazete yer alıyor.

Bezos’un bu açıklamaları Apple’a, Amazon’un yatırımcıları ve de dünyanın geri kalanına Kindle’ın ne kadar popüler olduğunu tekrar hatırlattı. Kindle  satışların başladığı 2007’den bu yana Amazon’un  dünyada elektronik okuyucular ve elektronik formdaki kitaplar için önemli bir pazar olduğu düşüncesi ve buna uygun olarak yürüttüğü stratejisinin doğru olduğu artık bütün dünya tarafından kabul ediliyor.  Son haftalarda çıkan veya 2010’da çıkması planlanan diğer markaların e-okuyucularının da açıklanması bu pazar’ın önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğini düşündürüyor.

Yazan 04 Şubat 2010 Perşembe. Kategori Fotolar, Manşet, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME