AMD, 890GX yonga setini piyasaya sürdü

AMD_logoAMD ve ana kart ortakları, bugün yaptıkları bir açıklamayla inanılmaz bir HD bilgisayar deneyimi sunan esnek, uygun fiyatlı ve olağanüstü enerji tasarruflu ATI Radeon HD 4290 ekran kartı ve AMD 890GX yonga setini piyasaya sürdü.

AMD 890GX yonga seti, esnek grafik ayarları, ana kart üzerinde DirectX 10.1 ekran kartı ve ATI CrossFireX teknolojisiyle iki adede kadar ATI Radeon harici ekran kartını destekleyerek oyun anlayışını değiştiriyor.  Aynı AMD 890GX ana kart, tümleşik ATI Radeon HD 4290 ekran kartıyla ince ve sessiz bir ev sineması sistemi olarak kullanılabiliyor, çift kartlı bir performans makinesi olması için ATI Radeon HD 5450 ekran kartıyla desteklenebiliyor ya da tüm oyunları DirectX 11 gerçekçiliğiyle ve olağanüstü performansla yürütmek için ATI Radeon HD 5870 ekran kartını taşıyabiliyor.

Tümleşik ATI Radeon HD 4290 ekran kartı sayesinde tüm aile ve arkadaşlarla yüksek çözünür-lüklü ve 1080p Blu-ray  filmleri, Blu-ray  1.1’de resim içinde resim özelliğiyle izlemek mümkün.  Standart DVD’ler, HD ekran ve televizyonlarda standart ve düşük çözünürlüklü görüntüleri iyi-leştirme özellikleriyle HD kalitesine yakın izlenebiliyor.  ATI Radeon  HD 4290 ekran kartı, Blu-ray  ve diğer HD içeriği MPEG2, VC-1 ve H.264 formatlarını destekleyerek görüntüleyebiliyor.

AMD 890GX yonga seti, SATA 3.0 6Gbps sabit disk arabirimini destekleyerek uygulama per-formansını arttırıyor, açılış süresini kısaltıyor ve bilgilerin, HD filmlerin, fotoğrafların ve diğer dosyaların daha hızlı çağırılmasını mümkün kılıyor.  SATA 3.0 teknolojisi, yüksek bant genişlikli USB 3.0 sürücüler ve çoğul sürücülü RAID uygulamalarında AMD 890GX yonga setinin uygulama performansını ve Windows 7 veri erişim hızlarını arttırmasına imkan tanıyor.

AMD 890GX tabanlı birçok ana kart, SuperSpeed USB 3.0 desteğiyle yeni nesil USB 3.0 cihaz-larda dijital medya içeriğini eşleştirme ve aktarma işlerini hızlandırıyor.  USB 3.0 ve SATA 3.0 desteğiyle bu yeni platformlar, yeni nesil yüksek hızlı sabit diskler, yüksek çözünürlüklü kame-ralar ve medya oynatıcıları için hazır.  AMD 890GX yonga setinde daha hızlı veri akışı sayesinde iş, oyun ve eğlence dosyalarının daha çabuk aktarılmasını sağlayan Gigabit Ethernet, HyperTransport  3.0 ve PCI Express  Generation 2.0 desteği de bulunuyor.

AMD 8 serisi yonga setlerinin ilki olan bu teknolojiler, 2010 VISION teknolojisinin ve 2010’un ikinci çeyreğinde duyurulacak AMD masaüstü platformlarının temelini oluşturmanın yanında, yakında piyasaya çıkacak AMD Phenom  II X6 altı çekirdekli işlemciyle de uyumlu çalışıyor.

Yazan 06 Mart 2010 Cumartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME