AMD, dizüstü bilgisayarlar için Microsoft DirectX 11 oyun destekli mobil ekran kartını tanıttı

ati-nin-dizustu-cikarmasi-konusuluyorssAMD  yaptığı bir açıklamayla yeni nesil DirectX 11 destekli ATI Mobility Radeon Premium ekran kartlarını ve dizüstü bilgisayarlar için dünyanın en hızlı ekran kartı olan ATI Mobility Radeon HD 5870’i tanıttı.  DirectX 11 destekli ekran kartı ailesi, ATI Mobility Radeon HD 5800, ATI Mobility Radeon HD 5700, ATI Mobility Radeon HD 5600 ve ATI Mobility Radeon HD 5400 serilerinden oluşuyor.  En alttan en üste kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan bu DirectX 11 özellikli dizüstü ekran kartları, ATI Eyefinity çoğul ekran teknolojisi gibi özelliklerle, dizüstü bilgisayarlara oyun gücü ve yenilikler getiriyor.  Yeni ekran kartlarını içeren modellerin tanıtımı, 2010 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) VISION Deneyimi Merkezi’nde yapıldı.

“AMD altı ay önce masaüstü ekran kartlarında tartışmasız teknoloji liderliği unvanını almıştı ve şimdi de dizüstü pazarının liderinden beklendiği şekilde, çok güçlü dizüstü ekran kartları sunuyor,” diyen AMD Ürün Grubu Genel Müdürü Rick Bergman, şöyle devam etti: “AMD bir kez daha performans ve deneyim bağlamında oyunun kurallarını değiştiriyor.  AMD yenilikleri, dizüstü kullanıcılarına tam DirectX 11 desteği, çarpıcı ATI Eyefinity teknolojisi, üstün HD çoklu ortam kapasitesi ve Windows 7’nin dizüstü performansını geliştirmek üzere tasarlanan ATI Stream teknolojisini sunuyor.”

Yeni nesil, DirectX 11 destekli ATI Mobility Radeon HD 5000 serisi ekran kartları, OEM’lerin mevcut ve yakında piyasaya çıkacak 2009 AMD Genel Kullanım ve 2. Nesil Ultra İnce Dizüstü platformlarının yanı sıra, 2010’un ilk yarısında çıkması beklenen yeni nesil “Danube” genel kullanım ve “Nile” ultra ince dizüstü platformlarına geçmesi için kolaylık sağlıyor.

Yazan 09 Ocak 2010 Cumartesi. Kategori Donanım, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME