AMD Şimdide SIGGRAPH 2013’te

AMD logoAMD, 40. SIGGRAPH 2013 Uluslararası Konferans ve Fuarı’nda Adobe, Autodesk, Christie, Dell ve Optis gibi bilişim sektörünün önde gelen isimleriyle görsel deneyim ağırlıklı içerik oluşturma faaliyetlerini sergiledi. AMD FirePro profesyonel ekran kartlarıyla yapılan gösterimlerde, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara benzersiz animasyon, görüntüleme, simülasyon ve diğer yaratıcı donanım-yazılım işbirlikleri sergilendi.

AMD FirePro ekran kartları, OpenCL’in yaygın olarak benimsenmesi sayesinde SIGGRAPH 2013’ün öncesinde büyük güç kazanmıştı. AMD FirePro ekran kartlarının son zamanlarda öne çıktığı bazı uygulamalar şöyle:
· Yakında piyasaya çıkacak Apple Mac Pro için ikili ekran kartı çözümü
· Maxon Cinema 4D uygulaması için optimizasyon ve sertifikasyon
· The Foundry’ye ait MARI uygulaması sertifikasyonu
· OpenCL standartları destekli Adobe Premiere Pro CC optimizasyonu

“AMD FirePro’nun aldığı olağanüstü olumlu tepkiler SIGGRAPH 2013 fuarını bizim için daha da önemli kılıyor; çünkü bu etkinlikte dünyanın dört bir yanından katılımcılara çalışmalarımızı sergileme imkanı buluyoruz” diyen AMD Profesyonel Grafik Genel Müdürü David Cummings, sözlerini şöyle sürdürdü: “Adobe, Autodesk, Christie, Dell ve Optis gibi öncü şirketlerle yapılan işbirlikleri sayesinde, AMD FirePro ekran kartları kullanarak içerik oluşturanlara fikirlerini hayata geçirmelerine destek veren görsel bilişim deneyimleri yaşatıyoruz.”

“Dijital sanatçılar AMD standında Autodesk Maya ve 3ds Max 3D animasyon ve görsel efekt yazılımlarının AMD FirePro ekran kartlı işistasyonlarında çalışmasını inceleme imkanı bulacak” diyen Autodesk Media & Entertainment Ürün Pazarlama Müdürü Rob Hoffmann, şöyle devam etti: “AMD donanımı ile Autodesk yazılımının bir araya gelmesi ile verimlilik ve yaratıcılık artacak, sanatçılar bu sayede işlerini daha hızlı tamamlayarak yeni fikirlerini hayata geçirmek için daha fazla zaman bulabilecek.”

“Christie, bu yıl AMD’nin SIGGRAPH’teki standında dünyanın ilk ve tek 60 Hz 4K 3 yongalı DLP projektörü olan Christie D4K2560’yi sergilemekten büyük mutluluk duyuyor” diyen Christie Teknoloji ve Görselleştirme Çözümleri Direktörü Larry Paul, konuşmasının devamında şunlara değindi: “Görselleştirme piyasasının global liderlerinden olan Christie, dijital içerik oluşturma uzmanlarının kapsamlı görselleştirme çözümleri ve benzeri uygulamalarda görüntülerin doğru gösterilmesi için gerekli yüksek standartları çok iyi anlamaktadır.”

Dell Precision İşistasyonları Direktörü Efrain Rovira, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Dell ve AMD, yaratıcı çözümlerden sorumlu profesyonellerin talep ettiği güçlü işistasyonu çözümlerini sunmak için işbirliğini sürdürmektedir. SIGGRAPH 2013’te ziyaretçiler, Dell ve AMD’nin işbirliğine ilk elden tanık olma imkanı bulacak. Gerek Dell Precision T7600 masaüstü işistasyonu gerekse Dell Precision M6700 mobil işistasyonunda yaratıcı hayal güçlerinin ihtiyacı olan üstün görsel kalite ve grafik performansından ödün verilmediği görülebilir.”

“Optis’in THEIA-RT sisteminin büyük bir hassasiyetle dönüştürülen görüntülerde ne kadar başarılı sonuçlar ortaya koyduğu AMD standında sergilenmektedir” diyen Optis Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nicolas Dalmasso, şöyle devam etti: “THEIA-RT ile AMD FirePro ekran kartlarının buluşması, profesyonel kullanıcıların ihtiyaç duyduğu yüey dokusu doldurma, aktif/pasif stereo desteği, hibrid gölgeleme, raytracing, dönüştürme ve birçok kilit özellikte göz alıcı başarılar elde etmektedir.”

Yazan 25 Temmuz 2013 Perşembe. Kategori Her Şey!, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME