AMD Vision Teknolojisine Sahip Aspire 7540 ve 5542 Dizüstü Bilgisayarlar

AS7540-1

Dizüstü bilgisayarlar artık sadece çalışma aracı değil. Bilgisayar almak isteyenlerin beklentisi film, fotoğraf, oyun, müzik ve dijital medya keyfini doyasıya yaşamak. Acer’ın yeni Aspire 7540 ve 5542 dizüstü bilgisayarları özellikle bu beklentileri karşılamak için üretildi. AMD’nin (NYSE: AMD) yeni VISION teknolojisine dayanan, üstün görsel performans için CPU ile GPU’nun işlem gücünü birleştiren, bu dizüstü bilgisayarlar, yüksek çözünürlüklü eğlence deneyimi açısından en iyisini sunmak için tasarlandı. Bu iki yeni tasarım, sistem yapılandırmasına bağlı olarak VISION Premium’dan VISION Ultimate modeline kadar değişmektedir.

İşlemci bilgisayarın kalbi ise ekran kartı da ruhudur. AMD’nin VISION teknolojisi ile bilgisayarın kalbi ve ruhu birlikte çalışarak üstün eğlence deneyimi sunmaktadır. AMD VISION teknolojisine sahip olan Aspire 7540 ve 5542 modelleri zengin, canlı HD ve Bluray video oynatma, gerçek tadında 3B oyunlar, parlak ve net fotoğraflar için yeni nesil HD grafik teknolojisinden ve fotoğraf, müzik ve videoları düzenlemek için çoklu görev gücünden yararlanır. Ayrıca, yeni AMD platformu dosya dönüşümlerini hızlandırır, dijital medya uygulamalarında daha iyi performans sağlar ve kablosuz bağlantıyla %62’ye kadar daha hızlı indirme imkânı sunar. Son olarak, bu bilgisayar daha uzun pil ömrü sunmak için enerji tasarrufu sağlayan düşük güçlü bir çözümdür.

Yeni Aspire serisi sizi bütünüyle eğlence dünyasının içine daldırma konsepti üzerine kurulmuştur. İzleyicilerine gerçek sinema deneyimi ve büyüleyici surround ses keyfini yaşatmak için 3. Kuşak Dolby Home Theater teknolojisini 5.1 kanal surround ses ile birleştirerek ortaya çıkardığı etkileyici surround sesi, sizi olağanüstü görsel deneyimle buluşturur. Sonuç görüntü, müzik ve film efektlerinin orijinali gibi kopyalanmasını sağlayan Blu-ray Disc veya DVD Süper Çoklu çift katman ile tamamlanan olağanüstü yüksek kaliteli eğlencedir.

Yüksek çözünürlüklü görüntünün en iyisini sunmak üzere tasarlanan yeni Aspire serisi 16:9 görüntü formatlı, yüksek çözünürlüklü ve parlaklık oranı yüksek, geniş Acer CineCrystal LCD paneller, canlı 3B grafikler ve hayat kadar gerçek görüntüler için göz alıcı renklere ve keskin kontrasta sahip görüntü özelliklerine sahiptir. Ayrıca, 8 ms’lik yanıt süresi hızlı hareketli oyunları ve en yeni filmlerdeki hızlı aksiyon sahnelerini kesintisiz bir şekilde yansıtır.

Maksimum özgürlük ve her zaman, her yerde bağlanabilirlik ilkesiyle Acer, kablolu ve kablosuz ağlarda sorunsuz bağlantı sağlamak için bu Aspire dizüstü bilgisayar serilerini en yeni iletişim teknolojileri ile donattı. Sürekli kablosuz sinyali almak için Acer SignalUp kablosuz teknolojisini destekleyen Acer InviLink Wi-Fi CERTIFIED ağ bağlantısı, hızlı LAN bağlantısı için Gigabit Ethernet, modem ve isteğe bağlı Bluetooth bunun yanı sıra, internet tabanlı iletişimden tam kapasite yararlanmak için yeni Aspire dizüstü bilgisayarlar düşük ışıklı ortamlarda performansı arttıran Acer Primalite teknolojisini destekleyen Acer Crystal Eye web kamerayı da içeren Acer Video Conference çözümü ile donatılmıştır.

Ödüllü Gemstone tasarımını esas alan Aspire 5542 ve 7540 yumuşak oval kıvrımlar ile aerodinamik ve zarif bir şekle sahiptir. Parlak safir mavisi kapağı Acer logosu ile göz kamaştırır. NeoWave avuç yaslama alanı, parıltılı kapağına kontrast oluşturan karmaşık gri tasarımıyla zarif bir görünüme sahiptir. Aydınlatmalı güç düğmesi bilgisayar açıldığında havalı parlak mavi neon ışığıyla hayata göz kırpar.

Kullanıcı deneyimini geliştirmek için tasarlanan bu yeni dizüstü bilgisayarlar iş ve eğlence işlevleri üzerinde eşsiz kontrol imkânı sunan birkaç akıllı özellikle zenginleştirilmiştir. Acer Backup tuşu, üç adımlık basit bir işlemle dosyalarınızı başka bir yere kopyalamanızı ve verilerinizin güvende olmasını sağlar. Kullanıcı tarafından programlanabilir bir tuş seçtiğiniz uygulamaya pratik bir kısayol oluşturmanın yanı sıra bir dizi tuş sık kullanılan fonksiyonlara hızlı erişim sağlıyor. Dairesel kaydırma hareketi, sayfa çevirme ve parmakları birleştirip ayırarak zumlama gibi çoklu komut özelliklerine sahip dokunmatik fare, hızlı bir şekilde navigasyonu parmaklarınızın ucuna getirir. İmlecin yanlışlıkla hareket etmesini önlemek için dokunmatik fare kilidi de vardır.

AS7540

Aspire 7540
Turion II and Turion II Ultra mobil işlemcileri içeren en yeni AMD Mainstream Notebook Platform ile çalışan ve AMD HyperTranspor 3.0 teknolojisini destekleyen entegre ekran kartlı Aspire 7540 bilgisayarlarda etkileyici eğlence deneyimi için 2009 Kasım ayından itibaren yeni nesil performans sunan 1 GB VGA seçeneği de piyasaya sunulacak. 17,3 inç LED arkadan aydınlatmalı Acer CineCrystal HD geniş ekran paneli Dolby optimize surround ses sistemi dâhili iki stereo hoparlör ile olağanüstü multimedya eğlence deneyimini tamamlar. Maksimum 4 GB DDR2 bellek çoklu görev ihtiyaçlarını karşılamak için sistem yanıt süresini hızlandırır ve geniş HDD kapasitesi multimedya içeriklerini depolamak için yeterli alan sağlar. Blu-ray optik sürücü ve HDMI portu ile donatılmış Aspire 7540 olağanüstü kalitede yüksek çözünürlüklü film ve oyunların keyfini çıkarmanızı sağlayacak.

AS5542

Aspire 5542
2009 AMD Mainstream Notebook Platformu temeline dayanan Aspire 5542 dizüstü bilgisayarın özellikleri arasında AMD Turion II ve Turion II Ultra mobil işlemcilerin yanı sıra yeni nesil ATI Mobility Radeon HD 4000 serisi ekran kartı ve multimedya uygulamalarının ihtiyaçlarını kolayca karşılamak için gereken bütün güce sahip olan AMD 880G yonga seti sayılabilir. 15,6 inç Acer CrystalBrite geniş ekran panel, Blu-ray optik sürücü1 ve HDMI portu ile birlikte gelişmiş multimedya deneyimi sunar ve yüksek çözünürlüklü film ve oyunların keyfini çıkarmanızı sağlar. Maksimum 4 GB DDR2 bellek sistem yanıt süresini hızlandırır ve 640 GB’ye kadar HDD kapasitesi içerik hazırlamak için oldukça geniş bir alan sunar. Aspire 5542’deki akıllı bir özellik olan isteğe bağlı Acer Bio-Protection Fingerprint çözümü, yetkisiz erişime karşı bilgisayarınızı koruyan ve uygun bir Şifre Bankası kullanarak merkezileştirilmiş şifre yönetimi sağlayan uyarlanabilir bir parmak izi yazılım paketidir.

Yazan 24 Aralık 2009 Perşembe. Kategori Donanım, İnceleme, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME