Anadolu Bilişim EMC’yi tercih ediyor

Anadolu BilisimEMC, başta Anadolu Grubu olmak üzere, 14 ülkede 30 binden fazla kurumsal kullanıcıya güvenli ve ölçeklenebilir veri merkezi hizmeti sunan Anadolu Bilişim’in; müşterilerine sunduğu hizmeti iyileştirmek ve desteklemek üzere, üstün performans, ölçeklenebilirlik ve yönetilebilirlik bakımından EMC VNX Bütünleşik Depolama Çözümlerini tercih ettiğini açıkladı. Anadolu Bilişim aynı zamanda; kapsamlı bir felaket kurtarma için EMC RecoverPoint’in kesintisiz veri korumasını tercih etti. Anadolu Bilişim, iş süreçlerini EMC teknolojileriyle dönüştürerek müşteri hizmetlerini geliştirmenin yanı sıra; müşterilerine çok daha gelişmiş bir veri depolama ve koruma hizmeti sağlıyor.

Anadolu Bilişim Veri Merkezi Hizmetleri Müdürü Yakup Kadri Ünal’ın konuyla ilgili açıklamasında; “Anadolu Bilişim olarak, birçok müşteriye veri merkezi ve felaket kurtarma hizmeti sağlıyoruz. Müşterilerimize en iyi hizmeti sunma arzusunun getirdiği sorumlulukla, mevcut veri depolama ve yedekleme altyapımızı yeniden yapılandırmamız gerekti. Bu doğrultuda, müşterilerimize en etkili ve kişiselleştirilebilen çözümü sunabilmek adına, dünya lideri EMC’yi çözüm ortağımız olarak seçtik. EMC çözümleri aracılığıyla, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamanın yanı sıra, hizmet kalitemizi de yükselttik” dedi.

Anadolu Bilişim’in sağladığı faydalar:

· Daha iyi bir performans: Anadolu Bilişim, EMC’nin katmanlandırma teknolojisi sayesinde, depolama ve yedekleme performansında yüzde 45 oranında artış elde etti. Buna paralel olarak; daha önce uzun süren veri yedekleme süreçleri, kısa sürede tamamlanabilir hale geldi.

· Toplam maliyetlerde azalma: VNX Bütünleşik Depolama Çözümlerini tercih eden Anadolu Bilişim, elektrik ve iklimlendirme için tüketilen enerjiyi, beklentilerin çok daha altına indirerek toplam satın alma maliyeti yüzde 65 oranında düşüş sağladı.

· Depolamada alan tasarrufu: EMC VNX 5500 ve VNX 7500’ü depolama çözümü olarak tercih eden Anadolu Bilişim, depolama ünitesini 2,5 kabinden %80 tasarrufla yarım kabine düşürdü.

· Yönetim kolaylığı: Basitleştirilmiş yönetim ve otomasyon sayesinde VNX, Anadolu Bilişim’in depolama yönetimine harcadığı zamanı azaltmasını ve çok daha kolay yönetilebilir bir arayüze geçilmesini sağladı.

· Artan verimlilik: Esnek ve kişiselleştirilmiş bir felaket kurtarma çözümü sunan RecoverPoint ile Anadolu Bilişim, veri kaybının yaşandığı veri merkezi ile felaket kurtarma merkezi arasındaki ortalama farkı, 5 saniyeye indirdi.

Anadolu Bilişim’in Yüksek Performans ve Müşteri Memnuniyeti Hedefi

Anadolu Bilişim depolama altyapısında performans ve ölçeklenebilirlik anlamında rekabet üstünlüğü sağlayacak, yönetim maliyetlerini düşürecek ve müşteri memnuniyetini artıracak çözüm arayışına girdi. Veri koruma tarafında ise esas öncelik; Felaket Kurtarma hizmetinde geri dönüş süresinin iyileştirilmesi idi.

Belirlenen hedefe yönelik olarak Anadolu Bilişim , birçok tedarikçiyi değerlendirerek EMC VNX Bütünleşik Çözümleri’ni tercih etti. EMC VNX 5500 ve VNX 7500 ile şirket, veri depolamada performans ve verimliliği optimize etti, depolama alanını yüzde %80 oranında azalttı, enerji giderlerini azaltarak toplam satın alma maliyetinde %65 oranında iyileşme sağladı ve yedekleme ve depolama performanslarını %45 oranında geliştirdi. Bunun yanı sıra Anadolu Bilişim veri merkezi ve felaket kurtarma merkezi arasında veri kaybı ve geçen geri dönüş süresini minimuma indirmek için EMC RecoverPoint’i kullanmaya başladı.

Proje 38 günde tamamlandı

EMC’nin referansı doğrultusunda hareket eden Anadolu Bilişim, tüm projenin uygulama, kurum ihtiyaçlarına göre özelleştirme ve proje sonrasındaki sürekli iletişim ve destek hizmetleri konusunda e-Çözüm ile anlaştı. Türkiye’de EMC ürünlerini altı yıl üst üste en çok implementasyon yapmış ve ödüllü bir iş ortağı olma özelliği taşıyan e-Çözüm ile kurulum, yalnızca 38 günde tamamlandı.

Yazan 30 Mayıs 2013 Perşembe. Kategori Ekonomi, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME