Analitik İş Platformu Piyasalarda

SAG_Primary_TabLogo_CMYK_R3V1İş Süreçleri Mükemmelliği alanında öncü yazılım şirketi Software AG, gerçek zamanlı görüntüleme ve analitik yazılımı sağlayıcısı olan ABD merkezli JackBe şirketini satın aldığını ve yeni webMethods Akıllı İş Operasyonları Platformu’nu (IBO) piyasaya süreceğini duyurdu.

Büyük Veri, Bulut, Mobil ve Sosyal İş Ağı çözümleriyle ön plana çıkan Software AG, merkez binası ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan JackBe’yi satın aldığını duyurarak yeni webMethods Akıllı İş Operasyonları Platformu’nu da görücüye çıkaracağının müjdesini verdi.

8-10 Ekim tarihleri arasında ABD’nin San Fransico şehrinde düzenlenen uluslararası Innovation World 2013 etkinliğinde tanıtımı yapılması planlanan Software AG’nin yeni webMethods Akıllı İş Operasyonları Platformu, JackBe’nin ürün portföyü ile şirketin webMethods setini birleştirirken, değişken iş operasyonlarını ve süreçlerini de müşteriler için gerçek zamanlı hale getirecek ve kullanım kolaylığına sahip görüntüleme yöntemleri sunacak. Yeni platofrm; operasyonel süreçleri aktif, geçmişe dönük ve etkileşimsel düzeyde makineden makineye (endüstriyel internet) yapılan iletişim ile bir araya getirerek kullanıcılarına 360 derecelik geniş bir bakış açısı ve gerçek zamanlı görüntüleme seçenekleri sunacak.

JackBe ise, hızlı konuşlandırma ve farklı veri kaynaklarını bir araya getirme kabiliyetiyle Software AG’nin yeni iş platformunun temelini oluşturacak. Bu birliktelik sonucunda ortaya çıkan yüksek görünürlük, eyleme dönüştürülebilir içgörüler, iyileştirilmiş tepki süreleri ve geliştirilmiş karar alma mekanizmaları ise, yöneticilerin ve karar vericilerin daha verimli iş sonuçları almalarına, işi etkileyen değişiklikleri anında algılamalarına ve bu değişiklikleri çeşitli araçlar yoluyla uygulayabilmelerine yardımcı olacak.

İşletmeler artık gittikçe dijitalleşen bir dünyada iş modellerini yenilikçi bulut, mobil, sosyal iş ağları ve büyük veri teknolojileri ile modernleştiriyorlar. Bu da şirketlerin varolan IT çözümlerini yeniden gözden geçirmeleri ve geliştirmeleri sayesinde gerçekleşiyor. Bu bağlamda, gerçek zamanlı görüntüleme ve analitik, günümüzde megatrend’e dönüşen dev boyutlardaki verileri yönetebilecek teknolojiler arasında kritik bir rekabet unsuru olarak her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

“Üretilen veri miktarı katlanarak artma eğiliminde” diyen Software AG’nin Teknolojiden Sorumlu Başkanı Dr. Wolfram Jost, yeni şirket satınalması ve sunulan teknoloji hakkındaki görüşlerini şu şekilde açıklıyor: “Dev boyutlardaki verilerin gerçek zamanlı analizine ve görüntülenmesine dayanan bu teknoloji, kısa süre içinde iş süreçlerinde akıllı ve hızlı kararlar almanın temel şartlarından biri haline gelecek. JackBe’nin kendine özgü imkân ve kabiliyetlerinin katkısıyla biz de müşterilerimiz için yenilikçi çözümler üretmeye ve dijital iş dünyasına geçiş sürecinde müşterilerimize yardımcı olmaya devam edeceğiz.”

Software AG, JackBe’nin Maryland’deki merkez ofisinin yanı sıra, şirketin Silikon Vadisi’ndeki Ar-Ge tesisi ile Meksiko’daki Latin Amerika ofisini de devraldı. 2003 yılında kurulan ve 70 çalışanıyla General Electric, Procter & Gamble, Qualcomm, Wells Fargo ve Intel gibi dünyanın saygın şirketlerine hizmet veren JackBe’nin, hükümet kanalları, finans dünyası ve üretim sektörünü kapsayan geniş bir müşteri tabanı var.

Software AG’ye katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren JackBe’nin Teknoloji Direktörü John Crupi, “İnovasyon, mühendislik ve entegrasyon kabiliyetleriyle dünya çapında kendini kanıtlamış global bir oyuncu olan Software AG sayesinde müşterilerimiz, sunduğumuz çözümlerin farklı geliştirmeler ile hızlandırılmasından fayda sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda daha kapsamlı bir ürün ve hizmet ağına dahil olacaklar” diyor.

JackBe’nin öne çıkan ürünlerinden Presto da, bağımsız bir sürüm olarak “Software AG Presto” adıyla kısa sürede pazarda yerini alacak. Presto, Terracotta BigMemory gibi varolan Software AG ürünleri ve çözümleriyle çeşitli eklentiler yoluyla entegre edilerek ürün setinin tamamında kullanılabilen yeni görüntüleme ve analitik oluşturma katmanı olarak sunulacak.

Yazan 03 Eylül 2013 Salı. Kategori Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME