Android telefonlar F-Secure Wipe-Tech ile güvende

3038s5sF-Secure firmasının akıllı telefonlar için sunduğu yeni güvenlik çözümü “Wipe-Tech” ile cep telefonu çalındığı taktirde kullanım dışı kalıyor.  Andorid telefonlar için de geçerli olan bu özellik ile telefonlar çalınmaya karşı güvenlik altına alınmış oluyor.

Anti-Virüs ve güvenlik yazılımları üreten F-Secure firması Wipe-Tech ile birlikte ayrıca Symbian ve Windows Mobile işletim sistemleri için yeni mobil güvenlik yazılımını da çıkardı. Yazılım ile cep telefonlarında zararlı yazılımlar, virüsler ve bilgi hızrsızlıklarına karşı koruma sağlanıyor. “F-Secure Mobile Security 6” yazılımı Symbian ve Windows Mobile kullanıcılarına antivirüs, güvenlik duvarı ve anti-spyware (casus yazılım) özelliklerini sunuyor, bu özellikler henüz Android telefonlarda kullanılamıyor.

Wipe-tech ile hızla gelişen Android dünyasında da yerlerini aldıklarını söyleyen F-Secure genel başkan yardımcısı Patrik Sallner açıklamasında ayrıca artık mobil telefonlar için daha fazla koruma özelliği olan ürünler geliştireceklerini de sözlerine ekledi.

Şu zamana kadar cep telefonlarına yönelik ciddi bir virüs ya da zararlı yazılım tehdidi olmamasına rağmen uzmanlar 2010 yılının ilklere sahne olabileceği doğrultusunda uyarıyor.

F-Secure firmasının üretmiş olduğu hırsızlık koruma yazılımı ve F-Secure Mobile Security 6 koruma programı ile cep telefonları güvence altına alınmış oluyor.

Yazan 18 Şubat 2010 Perşembe. Kategori İnternet, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME