Apple “Android” kelimesini yasakladı

android_appleApple alışılagelmiş kontrol kültürüne devam ediyor. Uygulama tanımları içerisinde Android kelimesi geçen uygulamaların Apple Store’da satılmasına izin vermiyor. Böyle bir uygulama yüklenmek istediğinde karşınıza çıkan uyarı “Ya A-kelimesini bırakın ya da uygulamanızı” şeklinde oluyor.

Herkesin bildiği gibi Google, Apple’ın son dönemdeki en büyük rakibi. Google Nexus One’ı çıkarttığı günden bu yana Apple iPhone’la satışları başa baş ilerliyor.

Geçtiğimiz yıl Apple, Google’ın ses uygulamasını Apple Store’da yasaklamıştı. Halka açıklanan soruşturmanın belgelerinde gerekçe olarak “iPhone’da bulunan temel arama ekranı özelliklerin kopyalandığı” gösterilmişti.

Android uygulamarının Apple Store’da satışının yasaklaması tepkileri üstüne çekiyor. Birçok kullanıcı Apple’ın yaptığını diktatörlük olarak nitelendirirken, genel görüş Apple’ın böyle işlerle uğraşacak kadar küçük bir şirket olmadığı ve daha iyisini yapabileceği yönünde.

Yazan 08 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Mobil, Son Dakika, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME