Apple iPad’in çıkış tarihi belli oldu: 3 Nisan

asdApple’dan yapılan açıklamada iPad’in çıkış tarihinde ufak bir gecikme yaşandığını fakat sorunun aşıldığını ve iPad’in ABD’deki Apple Store’larda 3 Nisan’dan itibaren satışa sunulacağını duyurdu.

27 Ocak’ta yapılan tanıtım sırasında ilk iPad’in tüm dünyada raflardaki yerini Mart ayı sonunda alacağı açıklanmıştı. Fakat yaşanan bazı problemler yüzünden iPad’in çıkış tarihi gecikti. ABD’de 3 Nisan olarak açıklanan çıkış tarihi ile birlikte uluslararası pazarda Nisan sonunda piaysaya çıkacağı duyurulan iPad 16, 32 ve 64 gb hafıza seçenekleri ile satışa sunulacak.

Apple sözcüsü Natalie Harrison yaptığı açıklamada gecikmenin nedenleri ile ilgili detaylara girmezken ortda dolaşan bir çok dedikodu mevcut.

Canaccord Adams şirketi analizcilerinden Peter Misek, çıkış tarihinin gecikmesine belirlenemeyen bir ürün probleminin yol açtığını, bu sorunun Apple’ın ürünün çıkış adedini de limitlemesine neden olabileceğini söyledi.

Analizciler gecikmenin satışlara etki etmeyeceği konusunda hem fikir, fakat yaşanan sorunlar çözülemezse Apple iPad’den umduğunu bulamayabilir.

16, 32 ve 64 gb hafıza seçenekleri bulunan iPad’in sadece Wİ-Fi destekli versiyonu için beklenilen fiyatlar sırasıyla 499, 599 ve 699 dolar, aynı zamanda 3G bağlantısını da destekleyen diğer versiyon iPad’in beklenen fiyatları ise sırasıyla 629, 729 ve 829 dolar.

Amerika’daki kullanıcılar 12 Mart’tan itibaren Apple’ın internet sitesinden sipariş verbilecekler. Diğer ülke kullanıcılarının ise bir süre daha beklemeleri gerekiyor, Apple Nisan ayı sonlarında diğer ülkelerden de sipariş almaya başalayacaklarını belirtti.

Yazan 07 Mart 2010 Pazar. Kategori Manşet, Mobil, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME