Apple-Nokia savaşında yeni boyut

nokia-apple-legal-battleApple, Nokia ile olan hukuk savaşına Nokia’nın mobil ürünlerinin ithalinin engellenmesi isteyerek yeni bir boyut getirdi.

Apple bu isteği Uluslar arası Ticaret Komisyonu’na yapılan ikinci istek. Geçtiğimiz ay Nokia kendisine ait olan 7 adet patentin Apple tarafından izin alınmadan kullandığı gerekçesi ile benzer bir talep de bulunmuştu.

Akıllı telefonlar pazarındaki patent rekabetleri 2009’un Ekim ayında Nokia’nın Apple’ı 10’dan fazla patentini kullandığı gerekçesiyle dava etmesinin ardından başlamıştı. Apple ise Aralık ayında Nokia’nın 13 adet Apple patentini kullandığını söyleyerek karşı dava açmıştı.

Nokia sözcüsü Mark Durrant, Bloomberg’e yaptığı yazılı açıklamada “ Nokia bu suçlamalarla ilgili çalışmasını sürdüyor ve kendini savunacak. Apple daha iPhone’un ilk çıktığı günden bu yana (2007)  Nokia teknolojisinin yeniliklerini kullanarak hukuksal hakları ihlal etmiştir” diyor.

Dünyanın en büyük pazar payına sahip cep telefonu üreticisi Nokia, iPhone’un çıkışından bu yana çok büyük güç kaybetmişti.

Yazan 18 Ocak 2010 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

1 Yorum “Apple-Nokia savaşında yeni boyut”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by PC TIME, Tolga Çimen. Tolga Çimen said: RT @pctime: Son Dakika: Apple-Nokia savaşında yeni boyut http://bit.ly/4SZlQ1 […]

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME