Apple tabletin adı “iPad”

Apple_iPadApple yönetim kurulu başkanı Steve Jobs, bugün, “iPad” ismini verdikleri dokunmatik ekranlı tablet bilgisayarı kullanıcılara tanıttı.

Kategori olarak laptop ve smartphone arasında bir yer alacağı tahmin edilen ve uzun zamandır beklenen iPad, 9.7 inç (24.6cm) renkli ekranı, iPod Touch veya iPhone’u andıran görüntüsüyle büyük boy bir iPhone izlenimi yaratıyor. 0.5 inç (1.3 cm) inceliğinde ve 700gram ağırlığında olan iPad, 16, 32 ve 64 gb bellek seçenekleri ile sunuluyor.

16gb bellekli 499 dolara satışa sunulan model, en ucuz iPad modeli olurken, 3G’ye kablosuz bağlanabilen, 64gb belleği olan ve 829 dolara satışa sunulan iPad ise en pahalı model oldu.

iPad ile internette gezinebilir, oyun oynayabilir, iTunes’dan müzik dinleyebilir ve yüksek çözünürlüklü videolar izleyebilirsiniz. Jobs, tüm bu özelliklerin yanı sıra, iPad için “iBookstore” adını verdikleri online bir kütüphane oluşturacaklarını ve buradan elektronik kitaplar, gazeteler ve dergiler okunabileceği söyledi.

Kitapların siyah-beyaz, renkli hatta videolu olabileceğini belirten Jobs, iPad’in muhteşem bir e-book okuyucu olacağını düşündüklerini söyledi. Dünyanın en büyük yayınevlerinden beşi ile anlaşan ve diğer yayınevlerine de bugün tüm kapılarını açan Apple, Amazon’un Kindle’ının da içlerinde bulunduğu diğer e-book okuyucular için pazarda zorlu bir rakip olacak.

iPad, e-reader olarak kullanılabilmesinin yanında, Apple Application Store’da sunulan, iPod ve iPhone için geliştirilen popüler uygulamaların büyük bir bölümünü de çalıştırabiliyor.

Yaklaşık 10 saatlik pil ömrü olan iPad, Apple’ın üç yıl önce piyasaya sürdüğü iPhone’dan bu yana şirketin çıkardığı ilk önemli ürün oldu.

Yazan 27 Ocak 2010 Çarşamba. Kategori Donanım, Fotolar, Manşet, Mobil, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME