Apple, yeni iMac için gelen talebi karşılamakta zorlanıyor

apple_imac_27inchYeni 27 inçlik iMac’ler Amerika’da $1,699’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Apple’ın internet alışveriş sitesine göre, bu masaüstü PC, iki hafta içinde müşteriye teslim ediliyor. Buna karşın, iMac’in 21.5 inçlik modeli 24saat içinde teslim ediliyor.

Apple şirketinin basın sözcüsü Colin Smith, yeni iMac’in çok büyük bir ilgi ve taleple karşılandığını, siparişleri mümkün olduğunca çabuk yetiştirebilmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını , bu sebepten ötürü, müşterilerin karşılaştıkları her türlü memnuniyetsizlik ve gecikme için adına özür dilediklerini söyledi.

Apple bu yeni modelinin satışlarına Ekim ayında başladı. Endüstri analistlerine göre, bu sonbaharda , müşteriler tarafından bu Mac’e büyük ilgi gösterildi. Apple, IDC’nin verilerine göre, ABD’deki 4. büyük PC üreticisi konumunda bulunuyor, ancak rakip PC’lere kıyasla çok daha yüksek fiyatlara alıcı buluyor.

Eylül ayının bulunduğu çeyrekte, Apple 3.05 milyon Mac satışı yaptı. Bu rakam, bir yıl önceki aynı çeyrekten %17 daha yüksek. Apple, Kasım ayında yaptığı açıklamada, bir önceki çeyrekte iPhone talebini karşılamada zorluk çektiklerini söyledi. Apple şirketi, yeni iMac PC için çok sıkı çalıştıklarını, nakliye konusunda yaşanabilecek gecikmeler için müşterilerinden şimdiden özür dilediklerini açıkladı.

Yazan 22 Aralık 2009 Salı. Kategori Donanım, Ekonomi, İnceleme, Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME