Apple’ın uygulama mağazasına karşı büyük ittifak!

mobile-world-congress-2009Apple’ın başarılı uygulama mağazası “Apple App Store” ile rekabet edebilmeyi amaçlayan, tüm cep telefonu kullanıcıları için yazılım dağıtımını sağlayacak açık bir platform oluşturmak için yirmi dört telekom operatörü bir birlik oluşturdu.

Dünyanın en büyük üç cihaz üreticisi olan LG Electronics, Samsung ve Sony Ericsson’un desteği ile başlatılan bu hareket, bugün, Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress’de GSM Birliği tarafından duyuruldu.

AT&T, Bharti Airtel, China Mobile, MTN Group, NTT DoCoMo, Orange, Orascom Telecom, Telefonica ve Vodafone; bu girişime katılan diğer şirketler arasında bulunuyor.

Bu operatörler, birlikte toplam üç milyar müşteriye ulaşmaya çalışacak. GSMA, bu girişimin, endüstrideki parçalara bölünmenin azalmasına yardımcı olacağını, uygulama geliştiricilerini bir araya gelmesini sağlayacak tek bir nokta oluşturmayı umduklarını açıkladı.

Yazan 15 Şubat 2010 Pazartesi. Kategori Fotolar, Manşet, Mobil, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME