Arena bayileri Ingenico ile ortak pos’a geçti

ingenico_logoArena Bilgisayar, bayilerinin teknoloji ürünlerini nihai tüketiciye satarken, taksitli kartları kullanılarak düzenledikleri kampanyalardan faydalanabilmeleri için “PayNet Güvenli Ödeme Sistemi” adını verdiği platform üzerinde Ingenico’nun Ortak POS sistemini kullanarak yeni bir uygulama başlattı. Arena-Ingenico işbirliği sayesinde Arena ve bayileri, Türkiye’nin önde gelen 7 bankasının sunduğu rekabetçi kampanyaları tek POS cihazı üzerinde güvenli olarak çalıştırabilecek.

Türkiyenin en yaygın teknoloji ürünleri dağıtıcısı olan Arena Bilgisayar, yurt çapında sayısı 7500’ü aşan bayi ağının, nihai tüketiciden kredi kartı ile ödeme almasını sağlayabilmek için 2004’te Internet üzerinde sanal POS  altyapısını kullanarak oluşturduğu PayNet platformunu şimdi de fiziksel POS terminallerine taşıdı. Proje kapsamında Ingenico POS terminallerini tercih eden Arena Bilgisayar, Ingenico tarafından sunulan ortak POS uygulamaları sayesinde bayilerine ve onların müşterilerine pazardaki hemen hemen tüm kredi kartı kampanyalarından tek ve güvenli bir platform üzerinden yararlanma imkanını sunuyor.

PayNet projesi kapsamında Ingenico POS terminalleri üzerinde Advantage, Asya Card, Axes, Bonus, CardFinans, Maksimum ve World Card’ın tüm taksit, puan ve ödül uygulamaları yer alıyor. Şu anda 700 Arena bayii tarafından kullanılan sistemin yakın zamanda çoğu Anadolu’da olmak üzere 3000 bayiye ulaşması hedefleniyor.

PayNet, Türkiye’de tüketimi destekleyen önemli ticari unsurlardan biri olan taksitli kredi kartlarının pazarlama ve satış gücünün üreticiden tüketiciye uzanan tedarik zinciri boyunca yönlendirilmesi ve yönetilmesini sağlayan bir altyapı. Paynet; bayileri ve Arena’nın risk ve nakit akışı yönetimini iyileştirmenin yanısıra, üyesi olan bayilerin kredi kartı tahsilatlarının toplamının yarattığı güce üreticinin de katılabileceği bir platform sağlayarak tüketiciye yönelik etkin kampanyalar duzenlenmeyi mümkün kılıyor. PayNet, taksiti kampanyaların vade farkı, reklam ve diğer giderlerinin taraflar arasında tanımlanan kurallara göre bölüşülmesini de sağlıyor. Bunun yanında bayiler siparişlerini de PayNet ile entegre çalışan www.pencere.com B2B web portalı üzerinden  verebiliyor ve fazla stok tutmak zorunda kalmıyor. Böylece stok maliyetlerini minumuma indirerek ve nakit akışlarını daha iyi yöneterek öz sermayelerini koruyabiliyorlar. PayNet, bayilerin Arena’dan tedarik etmedikleri kendi ürün ve hizmetlerini de kredi kartı kampanyaları ile satma imkanı sunuyor.

Arena Bilgisayar Genel Müdürü İzi Kohen, PayNet’in temelde bayilerinin Arena ile çalışmasını tercih ettirecek, alış ve satış hacimlerini arrtıracak bir ticaret aracı olduğunu vurguluyor. Bayilerin tahsilat ve ödeme riskini ortadan kaldıran, tüketicilerin teknolojik ürünleri daha kolay edinmesini sağlayan ve bunu en rekabetçi maliyet oranları ve taksit imkanları ile sağlayabilecek bir sistem geliştirmek üzere 2004 yılında yola çıktıklarını belirterek şunları söylüyor: “2005 yılında İnternet üzerinden çalışmak üzere geliştirdiğimiz ödeme platformu olan PayNet’i şimdi fiziksel POS’lar ile bir adım öteye taşıdık. Ingenico ile birlikte geliştirdiğimiz bu projeyle, internetten alışveriş yapmakta çekimser davranan tüketici profilini de adresleyebilecegiz. Ingenico’nun bankalarla köklü ilişkisi ile Arena’nın ortak POS uygulamalarındaki başarısı birleşince artık eksiksiz çalışan bir platform oluşturduk. Ingenico’nun yazılım gücü ile bayilerimiz 7 bankanın taksitli kart uygulamasını tek bir POS terminali üzerinden müşterilerine sunabiliyor. Bu, hem bayilerimiz hem de bizim için önemli rekabet ve maliyet avantajları sağlayacak. Ingencio POS terminalleri, gelişmiş teknolojik altyapıları ile yalnızca bir ödeme alma cihazı olmanın ötesinde, bayilerimiz, tüketicilerimiz ve tedarikçilerimiz arasında bir iletişim platformu oluşturuyor. Bu sistem ile şu anda banka, marka, ürün, bölge ya da bayi özelinde kampanyalar düzenleme yeteneğine sahibiz. Ürün özelliklerinin birbirine çok benzeştiği günümüzde, pazarlama aracı olarak kullanılabilen bir ödeme sistemi, rekabette farklılaşmanın vazgeçilmez bir unsuru olmaktadır. PayNet aştyapısı, Arena’yı, bayileri ve tedarikçilerine sunduğu önemli bir hizmet olarak ön plana çıkarmaktadır.”

Yazan 01 Aralık 2009 Salı. Kategori Ekonomi, Kurumsal, Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME