Arvento, 2009’u yatırım yılı olarak değerlendirdi

Arvento_Genel_Mudur_Ozer_HincalTürk teknolojisiyle geliştirilen Araç ve Kişi Takip Sistemleri ile pazar lideri olan Arvento, 2009 yılında yeni cihazları ve yazılımlarıyla Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 28 basamak yükselirken yazılım uygulama gelirleri listesinde kendi alanında ilk 5’e girdi. Arvento 2009’da Türkiye’nin  ilk nesne ve kişi takip sistemi olan” Treyki Mini Takip Sistemi’ni pazara sunarken 4 binin üzerinde müşteri ve 70 bine yakın araç referansı ile en çok tercih edilen araç takip markalarından biri oldu.

Mobil teknolojiler, araç ve kişi takip sistemleri üretmek amacıyla yüzde yüz yerli sermaye ile faaliyet gösteren Arvento, Türkiye’de ve dünyada araç ve kişi takip sistemleri alanında yazılımını ve donanımını kendisi üreten, bunu da paket halinde pazara sunan az sayıda şirketten biri konumuna geldi. Teknolojisi ve hizmet kalitesini değiştirmeden kurumların ihtiyaçları doğrultusunda özel yazılımlar ve projeler geliştiren Arvento 2009’u yatırım yılı olarak geçirerek  özellikle pazarlama, ar-ge ve yurtdışı operasyonlarda çok sayıda ilki gerçekleştirdi.

Arvento, Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 28 basamak yükseldi

Kurulduğu günden beri Türkiye’nin ilk 500 bilişim şirketi arasında yer alan Arvento, her yıl gerçekleştirilen “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırmasında 28 basamak yükselerek  196. Sırada yer aldı. Arvento, aynı zamanda “ Mobil Uygulama Yazılım Gelirleri” kategorisinde Türkiye’nin ilk beş şirketi arasında yer aldı.

Arvento’dan Türkiye’nin ilk nesne ve kişi takip sistemi; “  TREYKİ ”

Türk teknolojisi ile geliştirilen ve üretilen ilk nesne ve kişi takip sistemi olan” Treyki Mini Takip Sistemi özellikle çocuklar, yaşlılar, engelliler ve hastalar gibi izlenmesi gereken, ilgiye ve bakıma muhtaç kişilerin ihtiyaçları ve güvenlikleri göz önüne alınarak geliştirilmiş bir takip sistemi hayatın farklı alanları için farklı çözümler de sunuyor.

Arvento’nun yeni araç takip cihazı ‘imt.52’

Zorlu şartların hüküm sürdüğü ve uzun süreli operasyon yönetimi gerektiren çalışma alanları için özel olarak geliştirilen  ” imt.52  Araç Takip Cihazı”, araç takip cihazları ailesine katılan en son cihaz oldu.

Uluslararası  dayanıklılık standartları, 200 saat kesintisiz operasyon yönetimi sağlayan bataryası, mıknatıslı montaj sistemi, 50.000 kayıt tutabilen dahili belleği ve çok sayıda farklı teknik özelliği ile öne çıkan imt.52, uluslararası lojistik hizmetleri, gümrük noktalarının yönetimi ve kontrolü gibi alanlarda, operasyon yönetimi konusunda yeni bir dönem başlattı.

Arvento, ihracatını yaygınlaştırıyor

2009 yılı, Arvento’nun yurtdışı  operasyonları açısından oldukça yoğun geçti. Arvento, Almanya, Katar, Dubai, İstanbul gibi dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenen teknoloji fuarlarına katılarak, uluslararası arenadaki yerini ve bağlantılarını güçlendirdi.

Avusturya, Almanya, Moldova, Gürcistan, Mısır ve KKTC gibi ülkelerde faaliyet gösteren Arvento, 2009 yılı  itibariyle aralarında Polonya, Çek Cumhuriyeti, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Amman, Pakistan, Ürdün, Nijerya, Kazakistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın bulunduğu çok sayıda ülkeye giriş yaptı. Arvento’nun 2010 yılı sonuna kadar hedefi; Avrupa, Orta Asya, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgede 20’ye yakın ülkeye ürünlerini ihraç etmek.

Arvento 2009’da Sosyal Sorumluluk Projeleri ile Güçlendi

2009 yılı Arvento açısından sosyal sorumluluk çalışmaları ve kurumsal iletişim faaliyetleri açısından yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Son üç senedir Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü sponsorlarından biri olan Arvento,  2009’da Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaptı. Afet yönetimi ve kurtarma çalışmalarıyla ülkemize önemli katkılarda bulunan arama kurtarma derneği ( AKUT) ve lösemili çocukların sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet gösteren Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Türkiye genelindeki bütün ekiplerini Arvento sistemleri ile takip ederek, yönetecek. Arvento sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında, farklı alanlarda faaliyet gösteren ekonomik menfaat gözetmeksizin toplumun yararı için çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek vermeye devam edecek.

Yazan 30 Aralık 2009 Çarşamba. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME