Asseco SEE’nin satış gelirleri ilk çeyrekte 31 milyon Euro’ya ulaştı

2017 birinci çeyrek mali sonuçlarını açıklayan Asseco SEE’nin satış gelirleri %13 artarak 31 milyon Euro’ya ulaştı.

Asseco SEE’nin satış gelirlerinde en büyük artış ödeme iş birimi tarafından raporlanmış olup geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %18 artış kaydederek 12.4 milyon Euro’ya ulaştı. Bu sonucun ana faktörleri, POS bakım hizmetleri (1.1 milyon Euro artış) ve ATM bakım hizmetleri (0.4 milyon Euro artış) ile birlikte 2016 ilk çeyreğinde ASEE Grup tarafından sunulmayan kart işleme hizmetleri (0.4 milyon Euro artış) oldu.

Sistem Entegrasyonu iş biriminin satış gelirleri ilk çeyrekte 11.1 milyon Euro olarak gerçekleşerek geçen yılın ilk üç ayına göre 0.9 Milyon Euro (%9) arttı. Bankacılık iş biriminin satış gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre 0.7 milyon Euro (%10) artarak 7.5 milyon Euro olarak gerçekleşti. Geçen yıla göre sağlanan bu artışın ardındaki faktörler ağırlıklı olarak mobil ve kimlik doğrulama çözümleri oldu.

“Kimlik doğrulama ve mobil çözümlere ilgi artıyor”

2017 birinci çeyrek mali sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulunan Asseco South Eastern Europe S.A Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jeleński, 2017 yılına iyi başladık.  İlk üç ayda, geçtiğimiz yılın son çeyreğine benzer bir şekilde kimlik doğrulama ve mobil çözümlerimize gösterilen ilgide bir artış gözlemliyoruz. Bu trendin devam edeceğini düşünüyorum. Ayrıca, kart işleme hizmetleri gibi portföyümüzdeki yeni çözümlerden elde edilen gelirlerden de memnunuz öyle ki bu alanda daha önce tespit ettiğimiz pazar talebini teyit etti. İlk çeyrek faaliyet karı (FVÖK) 3 milyon EUR olarak kaydedilmiş olup geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %28 arttı.  2017 ilk çeyrek döneminde ASEE Grubunun Faaliyet karlılığı %9.6 olarak gerçekleşti. ASEE Grubunun ilk çeyrek net karı 2.4 milyon EUR olarak gerçekleşmiş olup 2016’nın ilk üç ayına göre %27 daha yüksek oldu” dedi.

 

 

Yazan 07 Mayıs 2017 Pazar. Kategori Ekonomi, Manşet, Son Dakika, Teknoloji, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME