Associated Press 2009’un Önemli Olaylarını Facebook Kullanıcılarına Soruyor

ap3Associated Press, Facebook’ta düzenlediği anketle 2009 ‘un 10 önemli olayını bulmak istiyor. 1936’dan bu yana her sene yılın en önemli olayını belirleyen Associated Press, tarihinde ilk kez bu seçimlerde halktan destek alıyor.

Önceden Associated Press’e bağlı yaklaşık 1500 gazete ve binlerde haber portalından verdiği oylarla belirlenen 10 önemli olay bu yıl her zamankinden farklı belirleniyor. Associated Press her iki kaynak tarafından belirlenen olayları da yayınlayacak.

Ancak Facebook’ta verilen oylar bilimsel değil ancak gelişen dünyada önemli bir konuma gelen sosyal etkileşimin en büyük araçlarından bir tanesinde halkın bu sürecin içine dahil etmek elbetteki önemli.

Associated Press bu ay yine Facebook kullanıcıları ile paylaştığı diğer haberler için de benzer uygulamalar yapmıştı. Örneğin Kopenhag’da düzenlenen “gazeteciler iklim değişikliğini saklıyor” görüşmeleri ile ilgili Facebook’taki okurları ile online görüş alış verişinde bulunmuştu.

Oylamalar 17 Aralıkta sona eriyor, dikkat çeken olaylar arasında Barack Obama’nın başkan seçilmesi, Michael Jackson’ın ölümü gibi olaylar da var.

Yazan 08 Aralık 2009 Salı. Kategori Güncel, İnternet, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME