Asus yeni e-okuyucusunu piayasaya çıkardı

asdGeçtiğimiz yılla birlikte populerliği gitgide artan e-kitap okuyucular ve tablet pc’lere bir yeni ürün de Asus’tan geldi. Amazon Kindle ile büyük yankı uyandıran e-okuyucular Apple iPad ile yeni bir boyuta taşınmıştı. Asus da yeni modeli DR-200 ile e-kitap okuyucularının huzuruna çıktı. E-okuyucular ve tablet pc’lerdeki çeşitlilik yeni marka ve modellerle iyiden iyiye artmaya başladı.

10.000 sayfa görüntüleyebilen şarj süresi ile dikkat çeken Asus DR-200 Apple iPad’ten farklı olarak direkt olarak e-kitap okuyucularını hedefliyor. Yeni DR-200 üzerinde Wi-Fi standart olarak bulunurken 3G bağlantı özelliği ise opsiyonel olarak kullanıcılara sunuluyor. İnternet üzerinden sanal mağazalara ulaşan cihaz ile kullanıcılar kitap ve haber bültenlerini indirerek okuyabiliyorlar.

Sadece kitap okumak isteyen kullanıcıları hedefleyen cihaz üzerindeki donanım da asıl hedefi doğrultusunda seçilmiş. Cihazın 9” monokrom ekranı 1024×768 çözünürlüğü desteklerken üzerinde bulunan 3.5 mm standart jak ile kullanıcılara müzik dinleme imkanı sağlıyor. PDF, TXT, MP3 ve ePUB dosya formatlarını destekleyen cihaz üzerinde bulunan 4 gb dahili hafızası ile binlerce sayfa kitabı ve yüzlerce şarkıyı saklayabiliyor.

Yazan 10 Mart 2010 Çarşamba. Kategori Manşet, Son Dakika, Trend. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME