Asustek’in yeni projesi EeeBot : Eğitici Robot

asustek_computerAsustek Computer, EeeBot adını verdikleri ve küçük çocukların eğitimi için kullanılacak bir robot yapmayı planlıyor. Bu robotun yazılımları ve servisleri, birçok teknoloji projesinin parçası olarak Taiwan hükümeti tarafından destekleniyor.

Hükümetin internet sitesinde yapılan açıklamada projenin hedefinin, çocuklarla iletişim kurabilecek bir robot üretmek olduğu belirtildi. Asustek, bu projenin bir parçası olarak yazılım ve donanım kısmını üretmek üzerine çalışacak.

Asustek, Taiwan’ın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Firma, üretmiş oldukları Eee PC ile netbook akımının da öncülüğünü yaptı ve Eee markasını, netbook dışında Eee Box ve Eee Keybord gibi birçok farklı alana da taşıdı.

EeeBot projesi, donanım bedelini düşük tutmaya ve bu sayede ailelere daha çok hitap edebilmeye odaklanacak. Proje sona erdiğinde, Asustek şirketi, iki yıllık deneme üretimi yapmayı yapmayı planlıyor. Dört yıl sonunda, EeeBot programının yıllık 5milyar dolar gibi bir ciro yapması bekleniyor.

Yazan 25 Aralık 2009 Cuma. Kategori Manşet, Son Dakika, Teknoloji. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME