Atos DüzceTeknokent Yazılım ve Test Hizmetleri Merkezi’ni Açtı

Atos AçılışODTÜ ve İTÜ Teknokent lokasyonlarınınardından üçüncü test yazılım merkezi yatırımı için Düzce’yi seçen Avrupa’nınlider IT Hizmetleri firması Atos, ilk aşamada 150 yazılım uzmanına Düzce’deistihdam sağlayacak.

IT hizmetleri şirketi Atos, Türkiye’de de bilişim teknolojileriningeleceğini şekillendirme hedefini sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda 2010yılında Düzce’de Operasyon Merkezi’ni faaliyete sokan şirket, şimdi de Atos DüzceTeknokent Yazılım ve Test Hizmetleri Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. DüzceValisi Adnan Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce TSO BaşkanıMetin Büyük ve Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut’unaçılış konuşmasını gerçekleştirdiği törene, Atos ve Düzce’den çok sayıda yetkiliisim katıldı. ODTÜ ve İTÜ Teknokent lokasyonlarının ardından üçüncü yazılım merkezi yatırımı için Düzce Üniversitesi Teknopark’ı seçen Atos, ilk aşamada 150 yazılımuzmanına istihdam sağlayacak.

Açılışa katılan DüzceValisi Adnan Yılmaz, Atos’un böyle bir yatırım için Düzce’yi seçmiş olmasındanduydukları mutluluğu belirtti. Bu yatırımın Düzce ekonomisinin yanı sıra bölgeve çevre illerdeki gençlerin kariyeri için de büyük bir gelişme olduğunupaylaşan Yılmaz, “Atos gençlerimize teknoloji alanında ayrıcalıklı bir kariyer fırsatısunuyor. Düzce yerel yönetimi ve valiliği olarak Atos’a verdiğimiz desteğisürdüreceğiz. Tüm bu adımlar ülkemizin 2023 vizyonu açısından da büyük önemtaşıyor. Düzce, Türkiye’nin Silikon Vadisi olarak, tüm dünyaya yazılım ihraç edebilir”dedi.

Düzce yatırımlarıyla ilgili konuşan Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı veCEO’su Orhan Akbulut ise 2010’da açılışı gerçekleşen Düzce Operasyon

Merkezi’nin bugün 1000’i aşkın gence istihdam sağladığını belirtti. “Düzcebizi hiç mahcup etmedi” diye konuşan Akbulut, Düzce’nin çağrı merkezioperasyonları alanında yıldızlaşan bir bölgeye dönüştüğünün altını çizdi. OrhanAkbulut sözlerini şöyle sürdürdü:

“2023’te ülkemizin hedefi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek.Atos Türkiye olarak bizim hedefimiz ise Atos dünyasında Türkiye’yi bilişimteknolojilerinde bir üs olarak konumlandırmak. Bu vizyon doğrultusunda yazılımve Ar-Ge’ye yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimizAtos Yazılım ve Test Hizmetleri Merkezi, ilk aşamada 150 kişiye istihdamsağlayacak. Şimdiden 40 kişilik kapasiteye ulaştık. Bu rakamın çok artacağınainanıyoruz. Bu merkezden, finans ve telekom başta olmak üzere birçok farklısektöre, kritik uygulamalar için katma değeri yüksek hizmet sunulacak.”

Atos Teknokent Yazılım ve Test Hizmetleri Merkezi’nin Düzce ve çevreillerdeki gençlere uluslararası bir şirket olan Atos’ta kariyerlerine iyibir başlangıç fırsatı sunduğunu da hatırlatan Akbulut, “Atos, dünyanın en çokçalışılmak istenen şirketleri arasında yer alıyor. Bu konuda son olarakkatıldığımız uluslararası ‘Best Place to Work’ yarışmasının de olumlu sonuçlanmasınıbekliyoruz. Düzceli gençlerimize böyle bir kariyer fırsatı sunduğumuz için çokmutluyuz” dedi.

Yazan 23 Mayıs 2013 Perşembe. Kategori Ekonomi, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME