Atos’un Geliştirdiği Komuta Kontrol Merkezi ile İzmir artık daha güvenli

Logo_CMYKAtos, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün Komuta Kontrol Merkezi’ni, Acil Durum Yazılımları ve 15 farklı uygulamayı entegre ederek kullanıma hazır hale getirdi. Böylece İzmir Emniyeti acil durum çağrılarına artık yüzde 30 daha hızlı yanıt veriyor, daha etkin müdahalede bulunuyor.
İzmir Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü, tümüyle entegre bir Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ile İzmir’de yaşayan dört milyonu aşkın sakininin güvenliği için önemli bir adım attı. Şehir çapında 150 noktada izleme, 155 acil çağrı yönetimi, kamu kurumları ile entegrasyon gibi farklı yapıları tek çatı altında toplayarak yöneten acil durum müdahale sistemini hayata geçirdi. 2012 yılında Bilişim hizmetleri şirketi Atos’un pilot uygulama ile başlattığı projede 2013 yılında 1.9 dakika olan olaya müdahale tepki süresi, 2014 yılında 1.6 dakikaya indi. Atos’un kurduğu sistem ve iş süreçlerindeki geliştirmeler sayesinde, sadece Türkiye’de değil, Avrupa’daki benzerleri arasında en gelişmiş sistemlerden biri İzmir’e kazandırılmış oldu.

Yazan 06 Ocak 2015 Salı. Kategori Güncel, Güvenlik, Her Şey!, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME