AutoCAD 2010 Verimliliği Yüzde 60 Artırıyor

AutoCAD 2010

2D ve 3D tasarım, mühendislik ve eğlence yazılımı alanında öncü olan Autodesk, Inc. mühendislerin ve tasarımcıların genel tasarım ve belgeleme görevleri için AutoCAD 2010 kullandıklarında yüzde 63 oranında verimlilik elde ettiklerini ortaya koydu.

Bağımsız bir danışmanlık ve analiz şirketi olan Cambashi Limited tarafından yürütülen araştırma, AutoCAD 2010 ve AutoCAD 2007 yazılımları kullanılarak belirli görevleri yerine getirme sürelerini karşılaştırdı. Araştırmanın sonuçları, “AutoCAD 2010 kullanımının ortalama kullanıcıya önemli ölçüde performans sağladığını” doğruladı. Farklı görevleri tamamlamak için gereken süreyi kısaltmanın yanısıra, AutoCAD 2010’un özellikle gelişmiş PDF işleme gibi yeni özelikleri, AutoCAD kullanıcısının yapabileceklerini arttırarak çalışmayı daha kolay bir hale getiriyor. Elde edilen bu bulgular, AutoCAD 2010’un yeni özelliklerinin kullanıcılara dünyanın öncü tasarım ve belgeleme platformlarından birine yaptıkları yatırımdan nasıl daha hızlı getiri elde edebileceklerinin en önemli göstergesi oldu.

Autodesk’in AutoCAD ve Platform Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Guri Stark araştırma sonuçlarıyla ilgili açıklamasında, “Ekonomik koşullar işletmelerin daha azla, daha fazlasını başarmalarını zorunlu kıldı. Bugün, Autodesk’in AutoCAD’i pazara ilk kez sunmasından 27 sene sonra, ürüne yenilikçi yeni özellikler eklemeye devam ediyoruz. Bu özelliklerle tasarımcıların ve mühendislerin projelerini yüksek kalite standartları ve doğruluktan ödün vermeden daha hızlı tasarlamalarına ve belgelemelerine yardımcı oluyoruz. Bu araştırmanın sonuçlarının da gösterdiği gibi, AutoCAD 2010’un her bir yeni özelliği tasarımcıların olağan etkinlikler ve işlemler için harcadıkları süreyi en aza indirmelerine yardımcı oluyor ve onların daha önemli işlere odaklanmaları için ihtiyaç duydukları özgürlüğü sunuyor.” dedi.

Araştırma AutoCAD 2010’un Özelliklerinin Verimlilikte Elde Edilen Artışlarla Doğrudan İlişkili Olduğunu Gösteriyor.

Cambashi’nin araştırması AutoCAD 2010’un her bir özelliğindeki gelişmelerin, tipik tasarım yaşam döngüsü etkinliklerinde kullanıldığında, tekrarlayan görev sayısını en aza indirdiğini ve tasarım fikirlerinin belgelenmesi ve anlatılması için atılması gereken adımları ortadan kaldırdığını gösterdi. Araştırmada raporlanan performanstaki ortalama gelişmeler:

-AutoCAD 2010’un PDF yayıncılık özelliği, daha küçük boyutta dosyalarla ve PDF dosyaları destekleyici olarak çizimlere ekleme fonksiyonu ile daha yüksek görsel kalite sunuyor. Bu özellikler kullanıcıların verimlilikte yüzde 63 artışa ulaşmalarına yardımcı oluyor.

-AutoCAD 2010 kullanıcıların yüzleri, kenarları ve köşeleri iterek ve çekerek hayal edilebilen hemen hemen her şekli yaratmalarına olanak sağlayan yeni serbest-biçimli tasarım araçlarını sunuyor. Serbest biçimli modelleme özelliği verimliliği yüzde 62 artırıyor.

-Tasarımcılar AutoCAD 2010’un dinamik blok modelleme özelliğini kullanarak, önceden depoladıkları blok geometrisinden yararlanarak çoklu değişiklikler yapabiliyor. Her bir değişiklik için ayrı geometriler kullanmak zorunda kalmadan, tasarımcılar verimlilikte yüzde 44 oranında bir artış elde edebiliyor.

-Başka sistemlerden yeni PDF’ler, destekleyici dosyalar taşıma özelliği ile AutoCAD 2010’un diğer yayıncılık özellikleri tasarım ekibiyle iki yönlü iletişimi kolaylaştırıyor ve bu da verimlilikte yüzde 43 artışa sebep oluyor.

-AutoCAD 2010 tasarımcıların nesneler arasındaki sürekli ilişkiyi tanımlamalarına olanak tanıyan parametrik çizim araçlarını sunuyor. Bu araçlar kullanıcıların 3 boyutlu çizimlerde yüzde 35 daha fazla verimlilik elde etmelerine olanak sağlıyor.

Yazan 14 Aralık 2009 Pazartesi. Kategori Güncel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME