Autodesk Student Community bir milyon kullanıcıya ulaştı

autodesk_thumb250 Autodesk’ in öğrencilere özel portali “Autodesk Student Community”e 1 milyondan fazla öğrenci kayit oldu. Autodesk’ in   eğitime verdiği destek, öğrenci ve eğitmenlerin endüstrinin öncü tasarım yazılım ve programlarına kolayca erişimleriyle  katlanarak artıyor.

İnşaat, makine, endüstri tasarımı, mimari ve sinema alanına yönelik 2D ve 3D yazılımlarıyla dünyanın lider şirketlerinden Autodesk, internette oluşturduğu  eğitim topluluğuna kayıtlı öğrenci sayısının 1 milyon kişiye ulaştığını açıkladı.  “Autodesk Student Community” adıyla 2006 yılında kurulan portale 147 ülkeden 28 binden fazla eğitim kuruluşunun temsilcisi de kayıtlı bulunuyor.

Portal, endüstri tasarımı, mimarlık, inşaat, mühendislik, dijital sanat dallarında eğitim gören üniversite öğrencilerinin, eğitim ve eğitim sonrası süreçte de Autodesk’ in bilgisayar destekli tasarım yazılımlarını ücretsiz olarak kullanma imkanı sunarken, eğitim sonrasında da iş olanağına kadar bir çok yenilik ve kolaylık sağlıyor. Öğrencilere, dünya çapında profesyonellerle aynı teknolojiyi kullanma fırsatı sunan “Autodesk Student Community”, farklı tecrübelerin paylaşılarak küresel bir işbirliği ve deneyim ortamının yaratılmasına da ön ayak oluyor.

Autodesk’ in 25 ürününün 2010 versiyonunu öğrenci ve eğitmenlere bedava (13 aya kadar lisanslı kullanım) yükleme serbestliği tanıyan “Autodesk Student Community”, aynı zamanda yüksek kaliteli eğitim veri, kullanım klavuzu, çalışma  kitabı, veri kitleri ve videolara erişimin de yolunu açıyor.  Öğrenciler, Autodesk 3ds Max, Autodesk 3ds Max Design ve Autodesk Maya yazılımlarının 6 aylık deneme sürümlerine de Autodesk Education Community‘ den ulaşabiliyor.

Tüm bu yenilikleri yakalamak için öğrencilerin; sahip oldukları edu.tr uzantılı e-posta adresleriyle http://students.autodesk.com/  internet sitesine kayıt yapmaları yeterli oluyor.

Yazan 16 Şubat 2010 Salı. Kategori Kurumsal, Manşet, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME