AVG’den rekor büyüme

AVGDünyanın lider ücretsiz internet güvenlik yazılım şirketlerinden AVG Technologies; ciro, kar ve kullanıcı adedinde rekor büyüme açıkladı.AVG’nin cirosu ve kârı geçen son üç yılda %75 artarken, Aralık 2009 itibariyle kullanıcısı  sayısı da 110 milyonu aştı. Bu sonuçların ardından, son üç yılda güçlü performans ve büyüme sağlayan AVG Technologies CEO’su J.R. Smith’in, liderlikte kalıcı konum için büyümenin bir sonraki aşaması olarak şirketin halka arzına da liderlik edeceği resmileşti.

AVG Yönetim Kurulu Başkanı Dale Fuller “Yönetim Kurulu başlangıçta, şirketlerin halka arzları konusunda deneyimi olan bir CEO yoluyla piyasada daha yüksek bir değerin oluşacağına inanıyordu ve biz o kişiyi belirlemek için yüzlerce adayla görüştük.  AVG’nin 2009 yılındaki sonuçları, J.R. Smith’in vizyonu, başarı azmi ve uygulama kabiliyeti ile şirket için çok değerli olduğunu net bir şekilde ortaya koydu. Bir sonraki adım ve ötesi için onun liderliğine ihtiyacımız var” dedi.

Smith’in liderliğindeki son üç yılda AVG yıldan yıla ortalama % 75 büyüme sağladı ve CNET’in  Download.com web sitesinde en çok indirilen anti virüs yazılımı olarak sektörde liderliğini sürdürdü. 2005 yılından beri CNET’te sunulan AVG, geçen yıl haftada ortalama 1.5 milyondan fazla, toplamda ise 251 milyon kez indirildi. AVG, şu anda dünya çapında 110 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

Fuller  sözlerine “J.R. cazip yöntemlerle işlerimizi geliştirmeye devam ediyor. Vizyonu, başarılı yönetimi ve idare yeteneği, şirket olarak sağlanan büyümenin bir sonraki hamlesi için çok önemli ve bu sorumlulığu kabul etmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz”u ekledi.

AVG Technologies CEO’su J.R. Smith “Bugün internet güvenlik sektörü hızla artan fırsatlarla dinamik bir pazar ve AVG’yi bir sonraki adıma taşımaktan heyecan duyacağım. 2010 bizim için heyecanlı bir yıl olacak. Teker teker her insana ve dolayısıyla dünyanın online korunmasına  yardımcı olmaktan ve bu sektörde AVG’yi yönetmekten gurur duyuyorum” dedi.

Yazan 29 Ocak 2010 Cuma. Kategori Ekonomi, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME