Bağımsız veri odalarının cazibesi artıyor

Yüksek maliyetler ve güvenlik ihtiyacı şirketleri “Bağımsız Veri Merkezi Odası”na yönlendiriyor.

Tüm BT altyapılarının çalışmasının yanı sıra üst düzey güvenlik de talep eden şirketler, veri merkezi yatırımlarının yükü altında kalmak yerine, paylaşımlı veri merkezlerinde kendilerine özel alanlar oluşturmayı tercih ediyorlar

Veri merkezleri, işletmelere ait kritik bilgilerin yönetildiği depolama, yedekleme ünitelerinin barındırıldığı, uygulama ve sistem sunucularını, ağ katmanlarını bulunduran özel tasarlanmış alanlar olarak öne çıkıyor. İşletmeler bu merkezlerde, günlük operasyonlarını yürütmek için sunucularını barındırmanın yanı sıra daha büyük projeler, hizmetler ya da güvenlik gibi unsurları göz önünde bulundurarak kendilerine özel alanlar oluşturulmasını talep ediyorlar.

“Bağımsız Veri Merkezi Odası” (Private Room) adı verilen bu alanlara fiziksel ve dijital güvenlik önlemlerin alınmasıyla yalnızca sunucuların sahibi olan müşteriler giriş yapabiliyor. Dışarıdan kimsenin kendi sunucularına müdahale etmesinin istenmediği bu alanlarda yönetim tamamen müşteride bulunuyor.

Radore olarak çok kısa sürede, dünya çapında standartlarda bağımsız veri merkezi odaları oluşturabildiklerine dikkat çeken Radore Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kubilay Akyol, “İşletmelerin kendi veri merkezlerini kurmaya çalışarak hem maliyet hem de zaman kaybetmelerine gerek yok. Radore olarak TIER III standartlarında yüzde 99,99 uptime garantisi ile kesintisiz hizmet sunabildiğimiz, müşterilerimize özel alanlar yaratabiliyoruz. Bağımsız veri merkezi odası kiralayan müşterilerimize operasyonel iş yönetim süreçleri için de ücretsiz ofis alanları sağlıyoruz” dedi.

Akyol sözlerini şu şekilde tamamladı: “Artık kurumlar, hayati önem taşıyan BT altyapılarını kurgularken, alanında uzman dış kaynak kullanımını seçiyor ve kendi ana iş konularına odaklanmayı daha doğru buluyor. Biz de veri merkezi olarak sunduğumuz bağımsız alanlarla, BT altyapılarının sorumluluğunu kişilerden bağımsız hale getiriyoruz.”

Yazan 20 Haziran 2017 Salı. Kategori Güncel, Güvenlik, Son Dakika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yoruma ve geri izlemeye kapalı

Yoruma kapalı

Foto Galeri

Giriş | 2004-2017 © PC TIME